gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

"Пєчалька" для товстожопого Карлсона)

У Грузії на виборах ніби вимальовується розв'язка й зайве розуміння, чому Саакашвілі ризикнув добиратися в Тбілісі, де на нього чекала тюрма.
Зараз маємо вже дані екзит полу американської компанії Edison Research, який проведено на замовлення опозиційного телеканалу  "TV Formula" (один і другий факти важливі для переконливості результатів.
Отже, за даними соціологів, на 18.00 по країні правляча партія "Грузинська мрія - демократична Грузія" набрала 46%, а її затятий опонент, колишня партія Саакашвілі "Єдиний національний рух", має 33%.
На третє місце вийла партія екс-прем'єра Георгія Гахарія "Для Грузії" з 6%. Дрібні партії не долають і 3%. Є й інші екзит поли. Так владна телекомпанія Імеді, яку можна вважати заангажованою, замовила опитування в компанії GORBI. Там результат ще переконливіший: 47,6% на 27,1%.


Загальнонаціональний екзит пол на місцевих виборах - для нас річ доволі незрозуміла в технічному плані. Але американська компанія, яка його проводила, як і ряд місцевих, надали механізм встановлення результату, який ніби сприйняли (до виборів, звісно!) всі сторони.
Чому ці цифри такі важливі?
Бо в Грузії після минулих парламентських виборів, результати яких не визнали опозиційні партії, триває парламентська криза й загальнонаціональна криза довіри. Ці вибори сторони погодилися сприймати, як референдум на довіру до влади.
Якщо правляча партія набере понад 43%, то вважається, що вона підтвердила свій торішній  результат і опозиції доведеться з цим змиритися (не змириться, але залишиться без аргументів), а якщо менше, то наступного року мають відбутися позачергові парламентські вибори.
Зараз розрив виглядає більш, ніж переконливим.

У провінції партія Саакашвілі й раніше не мала значної підтримки, вона сподівалася на результат у великих містах, особливо в столиці.
Але дані з Тбілісі розбивають навіть ці надії.

Тут бачимо явну війну екзит полів, але при цьому найлояльніший до влади телеканал "Імеді" присуджує чинному меру й представнику "Грузинської мрії" Кахі Каладзе абсолютну перемогу в першому турі - 51,3%.
Головний опозиційний канал "Мтаварі архі" перетягує канат на бік висуванця "Єдиного національного руху" Ніка Мелія - 40,8%, але за їхніми даними чинний мер відстає на мінімальну різницю й набирає 40,2%, що геть непереконливо.
Незалежнгі експерти більше довіряють даним екзит пола від іншого опозиційного каналу "Формула", де незначна, але явна перевага висуванця правлячої партії Каладзе: 43% проти 39%.

Найімовірніше, буде другий тур, але навіть його кінцеві результати не матимуть такого значення, як ці проміжні. Бо це фактично референдум довіри до влади.
І якщо, попри численні заклики Саакашвілі, його партія програла навіть у Тбілісі, то це вже остаточна катастрофа й деморалізація для прихильників екс-президента.

Зараз у грузинських виданнях пишуть, що з усіх акаунтів і сайтів Саакашвілі йдуть заклики підтримати його колишню партію й "не дати владі вкрасти перемогу". Готелі в Тбілісі вже попередили своїх постояльців про загрозу масових акцій 3 жовтня, але опозиція після завершення голосування ще досі не закликала людей виходити на вулицю. Хоча ще дві години тому опозиція вслід за владою називала себе переможцями виборів.
Але після екзит полів запал дещо стих.
Можливо, програш занадто очевидний, а доля ув'язненого Саакашвілі не особливо турбує навіть його колишніх однопартійців.
Занадто відверто він зрікався своєї Батьківщини.
А ще, його зрада своєї законної дружини, улюблениці грузинів Сандри - з нардепкою-слугою Єлизаветою Ясько (про це вони самі публічно заявили перед польотом Міхо до Грузії) відвернула багатьох у Сакартвело (саме так влада Грузії просить іноземні держави називати їхню країну).

У підсумку.
Схоже на те, що правляча партія отримала достатню перемогу, щоб закріпити владу й не йти на дочасні вибори парламенту. Опозиційний "Національний Рух" виглядає дещо деморалізованим. Саакашвілі надіявся переломити ситуацію своєю присутністю саме в ці години після закриття дільниць, як це сталося під час "Революції Троянд", але поліція зірвала його плани.
Не виключено, що простежити за Саакашвілі їм вдалося завдяки українським спецслужбам (Міхо встиг надокучити й Зеленському, але на відміну від Порошенка, він не став панькатися з зайдою).
Тепер Саакашвілі навряд чи вже колись вийде з тюрми.
Його вже заочно засудили на 3 і 6 років.
На черзі - ще кілька дуже серйозних карних справ, а серед них - і замовлення убивства відомого політичного діяча, що тягне на довічне.
А президентка Грузії вже заявила, що помилування для Саакашвілі не буде.

Т.Чорновіл
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments