gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Логічний кінець ФСБшної так званої "РПЦ"

Дивовижна новина прийшла з глибин так званої "Російської православної церкви". Експерти заговорили про те, що патріарх Кірілл готує оголошення Вселенського патріарха Варфоломія… єретиком. Аби було зрозуміло - цей крок завершить процес розколу, в якому РПЦ перебуває від моменту оголошення Автокефальної православної церкви України. Ідеться от про що.
16-17 вересня, у Москві відбулася конференція «Світове православ’я: першість та соборність у світлі православного віро вивчення». Головним лейтмотивом конференції було засудження вселенського патріарха Варфоломія за надання Томосу автокефальній церкві України. Збіговисько «науковців та інтелектуалів» на всю притаманну їм потужність доводили, що істин у світі існує лише дві – московська і неправильна.
По суті, метою цієї конференції було обґрунтувати «помилковість» дій патріарха Варфоломія з метою подальшого його засудження.
Експерти-релігіознавці розглядають цю конференцію як один з етапів підготовки до архієрейського собору РПЦ, що мусить відбутися 15-22 листопада цього року. Патріарх Кирилл прозоро натякнув, що на цьому соборі Вселенського патріарха Варфоломія збираються «судити» за «спотворення ученні про першість у церкві».
Результат цього "суду" може бути один - Патріарха Варфоломія оголосять єретиком.

Які наслідки це матиме, крім животів надірваних від сміху у Києві та на Фанарі? А отут відкриваються просто грандіозні перспективи.
По-перше, Російська православна церква не є автокефалією – вона НІКОЛИ не мала Томосу Вселенського патріарха.
По-друге, Москва наполягає, ніби Київська митрополія була передана їй у 1686 р.
Але правда така, що у 1686 р. Московській патріархії Фанаром була передана не повна юрисдикція над Київською митрополією, а лише право затверджувати Київського митрополита, обраного українськими ж ієрархами.
У 2018 році, Вселенський патріарх скасував цю грамоту за численні її порушення РПЦ, повернув Київську митрополію собі і надав Томос про автокефалію ієрархам, що попросили його допустити їх до всеправославного спілкування.
Шах і мат.

Москва наполягає, ніби у Православ’ї всі церкви повністю автономні, і що Томос українській церкві видала сама Москва у жовтні 1990 р. (до речі – митрополиту Філарету). Але правда така, що це – бажалки Москви.
За грецьким обрядом, видавати Томос може лише Перший престол – тобто Фанар.

Простіше кажучи, замість грати за правилами, РПЦ намагається створити власні правила, а коли весь світ її посилає, Москва включає скаженого.
У 2018 р. Москва потрапила в пастку, в яку її загнали покоління предків, що за 400 років (!!!) не додумалися поцікавитися - де ж їхній Томос?
Але.
Замість виправляти ситуацію, РПЦ розірвала євхаристичне спілкування зі Вселенським патріархатом і оголосила патріарха Варфоломія розкольником.
У цьому демарші, РПЦ не підтримала ЖОДНА з православних церков у світі. Тобто реально в розкол пішла сама ж РПЦ.

Нині РПЦ готує оголошення єретиком патріарха Варфоломія (подейкують і про анафему). Очевидно, цим розкольницький статус РПЦ буде оформлений остаточно. Всім Православним церквам світу доведеться визначитися з ким вони. Які наслідки це матиме?
Та ті, що в Україні відтоді буде лише одна реально канонічна православна церква – Православна церква України. Бо РПЦ і її філія УПЦ-МП будуть церквами НЕ православними. Їхніх служителів можна буде цілком відверто називати попами-розкольниками, а самі ці утворення – Сектою Гундяйнствуючих. Або ще якось.
А далі – ще цікавіше.
Справа в тому, що Київська митрополія станом на 1686 р. включала в себе землі не тільки України, а й Білорусі і навіть частково Росії – Смоленщину. Всі ці території перелічені у Томосі. Тобто, за умов, коли на тих територіях служитимуть якісь невідомі розкольники, ПЦУ матиме всі підстави організовувати туди місіонерські місії і створювати там свої приходи. І це – справа не такого вже й далекого майбутнього.

Поаплодуємо Москві
Д.Калинчук (Вовнянко)
Subscribe

 • Сейчас – наиболее ответственный момент для ВСУ

  Хлопці, вам потрібна зброя — гранатомети? Їх тепер є в нас! Ось тут не будемо особливо про деталі, але одна із бригад ДШВ попросила допомогти…

 • А ось це трохи краще

  Прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг будуть внесені до переліку об'єктів критичної інфраструктури, –…

 • Рашка вирішила напасти на Молдову?

  Росія починає новий збройний конфлікт. Невизнана влада невизнаного Придністров'я проведе зустріч 28 лютого щоб офіційно попросити про приєднання…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments