gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Цікаві юридичні деталі

Санкції США проти Коломойського - і приємно, й очікувано... Але є деякі цікаві деталі.
Санкції цього разу введені за розділом 7031(с):


Це рідкісний їх вид - усього 150 випадків у всьому світі. Той же Медведчук та інші, проходять за менш гучними статтями американських санкцій.
Це особлива стаття, оскільки вона належить до компетенції Держдепу й тому може застосовуватися дуже оперативно і слугувати певним політичним цілям. І ще одне. Це розділ чиновницький, не бізнесовий. Він передбачає обмеження й покарання, а особливо ж - чорну мітку для посадових осіб. Проти олігарха, бізнесмена, розкрадача чи простого кримінальника, 7031(с) застосувати не можна.


Держдеп скористався тим фактом, що Коломойський деякий час перебував на посаді голви Дніпропетровської ОДА, де також коїв не дуже чесні справи.
Призначали його ще Турчинов з Яценюком, а звільняв з посади - Петро Порошенко.
Не сумніваюся, що про обставини, які дали можливість застосувати проти олігарха цю статтю (тобто про корупційні дії на посаді), консультувалися і з Порошенком.
Але це формальна складова. Навряд чи сьогодні Блінкена аж так цікавить той недовгий чиновницький етап у житті Ігоря Валерієвича. Хоча Таруті, за аналогією, також варто напружитися. Однак, це справи минулі та ще й у екстремальних обставинах.


Держдеп та правоохоронні органи США значно більше зацікавлені бізнесовими аферами олігарха, які вихлюпнули колосальний обсяг брудних грошей, певна частина яких попала і в Америку.
А ще - гроші і впливи Коломойського сьогодні активно працюють в Україні, а Коломойський уже встиг зробити різкий дрейф у бік путінської РФії.
І це американців не може не хвилювати. Тому формальна складова щодо роботи в ОДА - це данина вимозі положення про санкції, а от розбір польотів будуть стосуватися, найімовірніше, дещо пізнішого періоду.
Того часу, коли олігарх формально вже не перебував на держслужбі, а тільки скромно "працював" папіком прєЗЕдєнта та його слуг.
І тут, саме корупційна складова, американців дуже навіть цікавить. А яка може бути корупція у бізнесмена без чиновників та представників влади? Для корупції вони просто необхідні.
І саме про це й сказав держсекретар Блінкен:

"Хоча ці санкції базуються на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому".
І тут уже пора напружитися деяким дуже високопосадженим задницям.
І найперше - головній задниці країни.

Це оголошення саме корупційної санкції - воно ж не для Коломойського сигнал. Він і так не може в'їхати в США та в жодну країну, крім України, РФії та Ізраїлю. Бо, попри формальну заборону згідно санкції на в'їзд йому в США, там Коломойського дуже чекають. Тільки в наручниках.
А від Зеленського - дуже чекають швидких юридичних дій із арештом та засудженням олігарха та політичних вчинків із деолігархізацією.
Саме Зеленському й був основний сигнал. А що у відповідь?
У відповідь від Вави - ні гу-гу.
Тільки Мендель із черговим сімулякром у Атлантік канціл виштовхали.
Не допоможе...

До речі, не маю точного підтвердження, але ніби в Україну відбули американські слідчі, щоб допитати тут Коломойського. А Венедіктова поки, замість сприяти розслідуванню, зайняла кругову оборону на захист олігарха.
До речі, саме вона є головним кандидатом на наступну санкцію за цією сторінкою, та всіма її пунктами.

Т. Чорновіл
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Comments allowed for friends only

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments