gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Коротенький дайджест

📌 Завтра на РНБО собственнику телеканалу «Прямий» Владимиру Макеенко планировали объявить санкции и как следствие – прикрыть канал. А сегодня вечером Порох стал конечным бенефициаром канала, оплатив его многомиллионные долги, и метафорически показав Бубочке шоколадного хуя.
😂 “Володимире Олександровичу, завтра на РНБО ви можете запровадити санкції проти “терориста” Порошенка!” – сказал глава державы президенту Зеленскому и наверняка в душе хихикал. Даже скорее всего ржал как конь.
▪️Так что теперь поиски РНБО террористов и «русского следа» в бенефициарах Прямого несколько усложнятся, но я в них верю! Не сдавайтесь, пацаны.

📌 Немецкий презедент Штанмайер - тоже немного долбоёб.
В попытках выгрызть отмену санкций для немецких компаний, которые планировали срубить бабла на Северном потоке-2, он сморозил прекрасное. Мол, Германия немножечко должна России за Вторую Мировую и концлагеря. И только поэтому немцы обязаны помочь россиянцам достроить трубу во имя исторической сука справедливости.

Первым ох*ел украинский дипломат Андрей Мельник.
Он сильно поинтересовался в деликатной манере: а какого буя Германия должна России, а Украине - нет?
В 20ти миллионах советских жертв стопудово ж только русские были?

Ну, а за Мельником ох*ели все: от ключевых медиа самой Германии, через Британию, США, Польшу - и аж до Австралии с Намибией.
Вот тут бы подключиться нашему главному международнику Бубочке, но да. Вы правы. Пусть лучше молчит и сидит на попе ровно.

📌 ДБР сообщило, что Министерство обороны в прошлом году закупило негодных аппаратов ИВЛ для военнослужащих на 11 млн грн. Будет расследование? А мне интересно - где Билецкий и его зоопарк?
"Шо, не дышишь? А как дышал! Как дышал..."


📌 На 6й годовщие Майдана, Зеленский пообещал найти виновных в убийствах и покарать. Для этого дела были забраны у Горбатюка и переданы в ДБР.
Прошел год, но дело не сдвинулось никуда вообще. По словам Вовки - из-за того, что нет свидетелей, исполнителей, организаторов.
И не будет, шо характерно.
Потому что беркутовцев Вова отдал в РФ, а «управление по делам Майдана» в ДБР возглавил Анатолий Тарасюк, победив в конкурсе, который длился ГОД, но не требовал никакого опыта в расследовании дел Евромайдана.
Таня Адамс
_____________________
До речі, з приводу скандальних слів Штайнмаера…
"Історичне" висловлення Штайнмаєра, спровокувало у Німеччині справжнє медійне цунамі...

Відчувається, що і самих головних союзників екс-СРСР, які розгромили гітлерівську Німеччину, не на жарт заділо таке легковажне жонглювання мільйонами загиблих. Адже, не секрет, що і Велика Британія, і США втратили під час Другої світової майже по півмільйона жертв кожна.
Тож, як бачимо, інтерв’ю Штайнмаєра спричинило «холодний душ» не лише в Україні та Польщі, але також і серед великих західних держав, які очевидно почнуть також критично переосмислювати політику Берліна щодо (не)вшанування пам’яті жертв війни. З усіма політичними наслідками для сьогодення...

Вже цілий тиждень воно набирає усе нових обертів, отримавши дуже несподіване продовження: причому не лише у самій Німеччині, але також і від США до Великої Британії, від Польщі до Китаю, від Намібії до Австралії.
Ідеться про обидві складові скандального інтерв’ю Президента та про розгромну реакцію на нього з боку посла Андрія Мельника: як про майбутнє самого «Північного потоку-2», так і про утвердження історичної відповідальності Берліна перед Україною.
По-перше, різка критика Україною недолугого виправдання Штайнмаєром путінського газопроводу виною німців за 20 мільйонів радянських жертв війни викликала ланцюгову реакцію насамперед у сусідній Польщі, адже Варшава, як відомо, надзвичайно чутливо ставиться до історичної пам’яті.
Тож уже на наступний день після жорсткого коментаря посла, котрий буквально увігнав у ступор весь німецький політ-істеблішмент, цей український пас одразу підхопило все вище керівництво у Варшаві, а самого А.Мельника цитували всі впливові польські ЗМІ (Gazeta Wyborcza, Polskie Radio, onet.pl, wpolityce.pl, tvp.info, dorzechy.pl та багато-багато ін.).

Спочатку відзначився Прем’єр-міністр М.Моравєцький, який саркастично відповів Штайнмаєру: «Я згоден з Президентом ФРН, що борги за Другу світову війну так і не були повернуті, втім, ми не розглядаємо будівництво «Пн. потоку-2» як належну компенсацію».
У той же день, Президент А.Дуда дав доручення шефу своєї канцелярії Щерському, і той у телефонній розмові висловив польське «фе» з приводу інтерв’ю німецького глави держав своєму візаві – керівнику відомства президента Штайнляйну, закликавши Берлін зупинити NS2.
Так само збудилося і МЗС Польщі, видавши ряд колючих коментарів на рівні заступників міністра. А у польських ЗМІ почався справжній марафон - хто далі метне критичну стрілу в бік Берліна за таке цинічне перекручування історії.

Одним словом, «отвєтка» наших польських друзів не заставила на себе довго чекати. У результаті, Сейм почав підготовку резолюції-звернення до німецького уряду з вимогою покласти край російському газопроводу.
По-друге, спричинене Штайнмаєром і коментарем на нього з боку посла мегапотужне медійне ехо, вже того ж дня докотилося і до головних американських та британських ЗМІ.
Про цей нечуваний скандал дуже детально написали такі медіа-гранди, як The Times (London), Financial Times (London), The Week (London), а також Washington Post, abcnews (New York), nbcnews (New York) та десятки інших впливових мас-медіа.
Всі в один голос заявили про те, що просто шоковані непристойними аргументами Штайнмаєра, котрий виправдовує «Пн. потік-2» російськими жертвами нацизму.
У результаті цієї медійної катавасії, яка викликала реальний шок у США, двоє впливових сенаторів від демократичної партії Джин Шагін та від республіканців – Джим Риш - звернулися до Президента Джо Байдена з закликом застосувати санкції проти німецьких фірм, задіяних у будівництво NS2.

І це лише деякі відголоски публічної критики посла Мельника в бік президента Штайнмаєра, котрі викликали справжній медійний ураган по всьому світу. І це - тільки початок.

Найголовніше, що у самій Німеччині ВСІ (!) ключові мас-медіа підтримали справедливість аргументів українського посла та одним фронтом стали на його бік: а це такі авторитетні центральні видання як:
Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Deutschland Funk, Focus, Cicero, MDR, а також цілий ряд впливових регіональних ЗМІ (Märkische Oderzeitung, Leipziger Volkszeitung, Ludwigsburger Kreiszeitung, Badisches Tagblatt та ін.). У
На цьому вражаючому фоні у німецькій пресі з’явився аж … 1 коментар на захист Штайнмаєра (RND), і той дуже куций і зовсім не переконливий.
Саме тому офіс Президента – та зрештою і весь політичний бомонд Німеччини - досі перебувають у свого роду медійному нокауті, адже ніхто собі у Берліні і в страшному сні не міг собі уявити, що Україна раптом почне так наступально відстоювати свої інтереси.

Зрозуміло, що у російській пресі критика посла на адресу Штайнмаєра (а про це написали всі без винятку ЗМІ) викликала шок і злорадство, що мовляв цей «скандал» призведе до погіршення українсько-німецьких відносин.
У такому ж дусі весь тиждень рясніла і вітчизняна вата типу strana.ua та всілякі анонімні телеграм-помийки, потираючи свої ручонки.

Повірте - не призведе.
Навпаки, як свідчить наш дипломатичний досвід у Берліні, результатом таких жорстких кроків – навіть по відношенню до наших німецьких партнерів, стане лише те, що у політичному Берліні стануть більше поважати Україну і все менше дозволятимуть собі ігнорувати наші національні інтереси.

Днями посла Мельника запросили виступити на засіданні Комітету Бундестагу з питань ЄС (а посли сюди як правило не допускаються); до нашого посольства завітав лідер Партії Зелених Роберт Габек, який вже через півроку з великою ймовірністю стане новим Віце-канцлером (а може і Канцлером!).
Майже півтори години тривала надзвичайно довірлива розмова тет-а-тет про європейську перспективу Києва, деокупацію Криму і Донбасу, справжнє енергетичне партнерство наших країн, інші стратегічні теми.

Одним словом, наша боротьба за Україну у Берліні триває.
І ми нікому не дамо наплювати українцям у тарілку.

Svitlana Melnyk
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments