gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Рукожопі ЗЕдебіли обісралися із закупівлями вакцини, і найняли за бюджетні гроші британців

На позачерговому засіданні Уряду, було прийняте рішення, що закупівлю вакцини для українців буде проводити британське закупівельне агентство Crown Agents - замість вітчизняного держпідприємства «Медичні закупівлі України».
Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Агентство Crown Agents буде мати повноваження на укладання контрактів відповідно до результатів переговорів МОЗ та керівництва держави, а також буде організовувати логістичний супровід вантажів.
Зміна закупівельної організації відбулась, за словами Степанова, через визнання роботи ДП «Медичні закупівлі України» неефективною за підсумками 2020 року.
Про те, що міністр Степанов та керівник ДП «Медичні закупівлі України» знаходяться у жорсткій конфронтації один до одного, відомо давно. Через що державне підприємство поки що залишається без затвердженого Тимчасового плану використання бюджетних коштів на 2021 рік. Ми писали про це раніше.
Голова МОЗ наголосив, що британське агентство Crown Agents займається закупівлею вакцин від COVID-19 для різних країн, у тому числі і для Великої Британії.
От тільки міністр не повідомив, скільки буде коштувати така робота платникам податків.
Зрозуміло, що британська компанія благодійністю займатись не буде і візьме за свої послуги від 4.5% до 5% від суми контракту.
Провівши нескладні арифметичні дії можна підрахувати, що контракт на постачання вакцини на 1 мільярд гривень ($35.7 млн) буде коштувати платникам податків близько 50 мільйонів гривень($1.78 млн) у вигляді сплати за послуги британського агентства.
При цьому, Державне підприємство, яке було створене саме для організації та проведення закупівлі ліків, буде сидіти без роботи та дарма проїдати свої зарплати.
Тому виникає одне запитання: навіщо нам Зеленський, Шмигаль та Степанов, може найняти когось краще?
ЗеФакТи
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 1 comment