gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Бгг, "русскій мір" таки робить тупим, бо "ефект Стрейзанд" вже перейменували у "ефект Медведчука")

Над кумом Путіна, Віктором Медведчуком, через книгу про Стуса поглузували в Мережі.
Українські користувачі Мережі поглузували над Віктором Медведчуком через позов проти автора книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані.
На його честь перейменували "ефект Стрейзанд", зокрема — у Вікіпедії.
Про це повідомляють Букви.
Як повідомлялося, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва зобов’язав Вахтанга Кіпіані – автора книги “Справа Василя Стуса” – і видавництво “Віват” прибрати з тексту згадування імені голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука.
Заборона на розповсюдження значно підвищила попит на неї.
Весь наявний тираж книги розкупили за лічені хвилини.

Ось що каже сам автор, Вахтанг Кіпіані: "За одну годину, книгу "Справа Василя Стуса" розкупили знов. Всі склади порожні - прювєт куму Путіна. Але новий наклад знову буде! Тому раджу робити замовлення або на сайті видавництва "Vivat", або пишіть мені в месенджер. Ці замовлення будуть відправлені в першу чергу. Ми подамо апеляцію на це ганебне рішення судді Заставенко. Її голос тремтів - соромно було, певно".


Українським користувачам мережі це нагадало про так званий “ефект Стрейзанд”.
Цей термін з’явився у 2005 році.
Його вигадав блогер Techdirt, який використав це словосполучення, розповідаючи про випадок, що мав місце у 2003 році. Тоді відома співачка Барбра Стрейзанд позивалася проти фотографа Кеннета Аделмана через те, що він виклав в мережу фото її будинку. Ось це фото:


Фотограф запевняв, що просто фотографував узбережжя Каліфорнії для проєкту що вивчає його ерозію. Сайт Pictopia.com, де фото було розміщено, до позову відвідували переважно фахівці, однак після того, як поширилася інформація про суд, кількість відвідувань зросла до кількох сотень тисяч.

Відтоді, “ефектом Стрейзанд” називають випадки, коли спроба видалити чи обмежити розповсюдження певної інформації, призводить до підвищення інтересу до неї та ще більшого її поширення.


Саме це можна спостерігати у випадку з книгою Кіпіані.
Відповідну інформацію користувачі Мережі вирішили відбити і на сторінці в Українській Вікіпедії, присвяченій “ефекту Стрейзанд”.

Спершу назву статті було запропоновано доповнити другою назвою — “Ефект Медведчука” у дужках:Згодом, було запропоновано додати у дужках слова “в Україні також — “Ефект Медведчука”, а в тілі статті з’явився розділ “Приклади”, де було описано події довкола заборони на розповсюдження “Справи Василя Стуса”.

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments