gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Прощавай, безвізовий режим! ЗЕбіли, ви "зробили це разом"!

Посли країн G7 нагадали про необхідність прозорого та політично нейтрального відбору керівників антикорупційних органів.
Відповідна заява оприлюднена в офіційному Twitter послів "Великої сімки",
про це пише "Європейська правда".
У заяві мовиться, що посли G7 постійно підтримують новостворені антикорупційні інституції в Україні, а їхня незалежність і надійний правовий статус є частиною міжнародних зобов'язань.
"Забезпечення незалежності, цілісності та надійного правового статусу цих установ є важливим елементом міжнародних зобов'язань України, у тому числі в рамках співпраці з ЄС та постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ. Це важливо для якості життя українських громадян, а також для ділового та інвестиційного клімату в Україні. Посли країн G7 підкреслюють необхідність відбору керівників антикорупційних установ через прозорі, засновані на досягненнях та політично нейтральні продедури", – йдеться в заяві.

При цьому, посол ЄС в Україні Матті Маасікас уточнює, що заява безпосередньо стосується ситуації довкола процедури обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Маасікас сказав: "Боротьба з корупцією, заснована на сильних та незалежних інституціях, є центральною складовою співпраці ЄС та України в низці сфер, від "безвізу" до макрофінансової допомоги. Вищезазначені принципи (згадані у заяві G7 – ред.) мають застосовуватись і у випадку, коли Верховна Рада висуває представників для відбору нового керівника САП":


У Transparency International також повідомили про ризики під час обрання нового керівника САП.
Як вже повідомлялося, 21 серпня 2020 року Назар Холодницький звільнився із САП та прокуратури.
Євросоюз, Світовий банк та ключові європейські держави письмово звернулися до Верховної Ради та попередили про проблеми у проекті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького, яке Рада планує ухвалити 3 вересня.
Там нагадали, що прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним із критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС.
Також це є одним із критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.


Те, що це не пусті розмови, підтвердив сьогодні нардеп Кабанов з фракції «Слуга народа», коли писав своїм однопартійцям щодо відміни безвізу:


Oleg Gorelov: Пусть забирают. Хотя бы для того, чтобы понаблюдать за счастливыми лицами ЗЕлебобиков, собирающих пачки документов, и живущих с 5 утра под визовыми центрами, чтобы получить разовый недельный литовский шенген.
Хоть поржем!
__________________

А коли безвіз все-таки відмінять, я скажу тим «умникам», які верещали, що «безвіз – це не заслуга Пороха, то всьо «простий народ зробив», - я скажу – ВПЕРЕД!  Якщо це ви, «простий народ», досягли безвізу, то для вас не буде проблемою  досягти безвізу ще раз!
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments