gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Там, де виробників не добив коронавірус, доб'є Уряд і НКРЕ - тариф на електроенергію підскочив

Тарифи на електроенергію 2020 в Україні на цих вихідних рвонули майже на вполовину: ціна на електроенергію для промисловості підскочила на 46% – до 1297 грн за МВт-година.
"Промисловість отримала черговий "подарунок" від уряду і НКРЭКУ – ціна електроенергії в ці вихідні зросла на 46% у порівнянні з минулими вихідними.
На це вплинули два основні фактори – зупинка атомних блоків та трикратне підвищення максимальної ціни, за якою "зелена" електроенергія продається на енергоринку", – повідомив заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці в Facebook.

Він пояснив, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), напередодні "нишком прийняла рішення, яке призвело до різкого зростання ціни електроенергії саме у вихідні".
Кисілевський прогнозує, що "там, де виробників не добив коронавірус, доб'є уряд і регулятор.
Промислові підприємства будуть скорочувати обсяги виробництва і людей".


Нагадаємо, наприкінці квітня повідомлялося, що Енергоатом зупинить частину своєї потужності через зелену і теплову генерацію.
Обмеження стосуються 10 енергоблоків.

Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України, експерт з питань енергетики Валентин Землянський у коментарі для Главреда пояснив, що у зв'язку з тим, що у нас збільшилися обсяги потужностей зеленої енергетики, які мають преференції на ринку, атомна генерація змушена частково скорочувати свої потужності.
"Природно, що такий перекіс призведе до зростання вартості електроенергії, так як зелена генерація найдорожча. І перед промисловістю, в першу чергу, стане питання про те, у скільки це обійдеться...
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments