gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Дякуємо, брати-слов"яни: Польща стане одним із гарантів енергетичної безпеки України

Президент Польщі Анджей Дуда оголосив про початок будівництва газопроводу Baltic Pipe, який зв’яже родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію. Відповідна заява опублікована на сайті польського лідера.
«Фактично починається будівництво Baltic Pipe, тобто того відомого газопроводу, який пройде спочатку з норвезького шельфу до Данії, а потім через Данію в Польщу, на наше узбережжя», – заявив він. Безпосередньо будівельні роботи, за його словами, почнуться в найближчі дні.
"Якщо ми говоримо про повну диверсифікації поставок газу в Польщу, якщо ми говоримо про повну незалежність Польщі як одержувача від Росії, то це є віхою на шляху до цієї незалежності", - заявив він.
Відкриття газопроводу заплановано на 1 жовтня 2022 року, а його пропускна спроможність складе 10 мільярдів кубометрів газу на рік.
Дуда окремо підкреслив, що цей проект також є частиною важливого співробітництва в рамках "Тримор'я" ("Міжмор'я").
"Оскільки ми будуємо газові хаби, які також дозволять постачати газ в сусідні країни, ті, хто зараз спільно з нами створюють, реалізують проект "Тримор'я", включно з Україною. Дуже важливо, що Польща буде одним з тих гарантів енергетичної безпеки України, яка, як ми знаємо, роками піддається газовому, енергетичному шантажу з боку Росії. Тому цей елемент вкрай важливий для суверенітету і повної незалежності України", - сказав він.
Нагадаємо: Baltic Pipe – проект газопроводу між Польщею та Данією. По завершенні будівництва даного об'єкту, планується підключення до норвезької газотранспортної мережі та транспортування природного газу з Норвегії до Польщі, через Данію (раніше влада Польщі заявляли про плани замінити російський газ імпортом з Норвегії та США).
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments