gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Від сьогодні, на совісті ЗЕленського - умисне зараження великої кількості громадян коронавірусом

От що стається, коли країною керує ідіот?
Усе, навіть правильне й потрібне, спотворюється й перетворюється на пряму протилежність того, що задумувалося.
Чи потрібні карантинні заходи?
Так, потрібні.
Вони передбачають мінімалізацію безпосередніх близьких контактів між людьми. Краще-гірше, але десь так поступають у більшості країн.
Для цього, спершу, скорочують першопричину скупчень та масових переміщень населення. Це закриття виробництв, усіх некритичних установ і організацій тощо.
Друге - максимальна локалізація необхідних послуг.
Третє - введення поліцейських заходів, які обмежують безпідставні пересування та карають порушників.
Саме так поступають, наприклад, у Франції.


Але при цьому визнається, що певна кількість людей мусить покидати не лише своє житло, але й наближену інфраструктуру (крамниця, поліклініка, банк).
Адже ті самі працівники критичної інфраструктури, продавці, медики, комунальники, поліцейські та багато інших мусять добиратися від своїх домівок до праці чи у її процесі пересуватися містами. Таких людей, насправді, дуже багато. В масштабах країни йдеться про мільйони громадян, а в межах того ж Києва їх близько мільйона.
Дистанція між помешканням і місцем праці вимірюється іноді десятками кілометрів, часто це передмістя та приміська зона. Власним транспортом володіють далеко не всі, а таксі - не варіант як з фінансового, так і з епідеміологічного боку. Тому на фоні різких обмежень на пересування та інших жорстких карантинних заходів якраз робота транспорту не обмежується, а навпаки посилюється.
Чим більше автобусів, чим менший інтервал між поїздами метро, тим оптимальніша кількість пасажирів на одиницю площі. Тому метро, як найнадійніший транспорт під час критичних ситуацій, навіть в основних епіцентрах пандемії продовжує безперебійно працювати.


А що робить ідіот?
Він дивиться не на те, як поступають досвідчені й мудрі лідери зарубіжних країн.
Він мавпує "досягнення" декого зі своїх папєрєдніков. А точніше - Януковича (Зеленський його не просто часто наслідує, а поступово перетворюється на його зменшену копію).
Той теж колись зупинив метро в Києві.
Правда, після того він в Україні надовго не затримався.
Чого досяг Зеленський своїм ідіотським рішенням?
Він різко погіршив епідеміологічну ситуацію в Києві, Харкові й Дніпрі.
Послуговуючись нормами вже підписаного ним карантинного закону, стверджую, що він підпадає під відповідальність щодо найважчого кримінального злочину в цьому контексті - умисне зараження великої кількості громадян коронавірусом.

Адже в Україні не забезпечено
припинення діяльності більшості підприємств і установ. Лише частина змогли та постаралися перейти на віддалений режим роботи.
Тож у нас, попри карантин, держава не здійснила заходів згідно п.1 здорової логіки - обмежити потребу людей у переміщеннях. Але створила перешкоди в такому пересуванні для мільйонів осіб, які не можуть не виїхати на роботу. Серед них практично весь середній і молодший медперсонал, що особливо загрозливо.
Замість переїзду в поїздах метро, єдиному транспорті, в якому перебування осіб мінімалізоване в часі, діє ефективна система провітрювання, є значні об'єми транспортних засобів і платформ, людей кинули в особливо загрозливі умови з підвищеною епідеміологічною загрозою.
Ні про які 10 чоловік на транспортний засіб ніде не йдеться. Поліція просто самоусунулася - вони ж не смертники. Спроба не допустити максимальної кількості людей водієм завершиться тривіальною бійкою.


І от, сотні людей стоять на невеликих площах зупинок, штурхаються при штурмі дверей, набиваються в середину, як оселедці в бочці.
При нинішньому загальному скороченні пасажирів і плановій роботі метро навіть у пікові години пасажиропотік був би хоча не оптимальний, але не критичний.
А зараз - ця ситуація різко погіршилася. Додаймо до цього, що люди іноді до кількох годин простоюють на зупинках у штовханині та зазнають переохолодження, перебувають на протягах, які гуляють широкими проспектами спальних районів, переживають стрес.
А ще, через зростання пробок, час перебування в набитому людьми транспортному засобі зростає й у кілька разів перевищує час проїзду в метро. Продовжувати перелік передумов для спрощення зараженню й максимально важкого перебігу навіть простих інфекцій?


Добавлю ще один чисто медичний аспект.
Короновірус сам по собі не поширюється з тіла людини, не зависає надовго в повітрі. Він передається лише через мінімальні краплі слини й мокроти, яка виходить назовні при пчиханні, кашлі, активному видиханні через відкритий рот і розмові (на близьку віддаль) та внаслідок контакту з забрудненими предметами з подальшим дотиканням до власних слизових рота, носа, очей. Тож при спокійних обставинах ви без жодної шкоди для здоров'я можете проїхати в вагоні метро між десятками інфікованих людей в інкубаційному періоді чи при безсимптомному або легкому перебігу. Головне, щоб вам не видихали прямо в обличчя, не було кашлю й чихання. Я ледь не щодня їздив у метро й ні разу за останній час не чув там жодного покашлювання.


А тепер уявіть людину, яка годину простояла на вітрі, переохолола, з бійкою штурмувала автобус. Там більшість пасажирів (захекані, з щойно набутими насмарком і кашлем) будуть в ідеальному стані для передачі будь-якої респіраторної інфекції. Як і для її сприйняття.
Між іншим, авантюра МОЗ на тему: "Не носіть масок, якщо ви не хворі", зараз потроїть негативні наслідки. Зрештою, вимоги в деяких областях не пускати в транспорт людей без масок не менш цинічні.
Їх нема де купити, а уряд за три місяці поширення хвороби не лише не налагодив випуск і держзамовлення масок (наша промисловість має готовий ресурс і потужність для випуску до мільярда масок у короткий період), але й посприяв вивезенню з країни до 900 тон готових масок!


До речі, КМДА, як і мерії обох інших міст, у яких діє метро, реально вивчили досвід роботи транспорту в європейських містах і розробили план оптимального застосування транспорту.
Але ж країною керує не просто ідіот, а самозакоханий і переконаний у своїй значимості кретин.
От він і перекреслив усі адекватні плани, й велів усе зробити навпаки.
Адже так колись поступав Янукович.

Т.Чорновіл
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments