gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Ось так ЗЕ-влада «готова» до коронавірусу - нема ні тест-систем, ні лікуванняВ Україні зафіксовано першу людину, інфіковану короновірусом, перший випадок виявили внаслідок тестування у Чернівцях. У владі запевняють, що країна готова зустріти загрозу.
Та насправді - все зовсім інакше.
Річ у тім, що у деяких українських лікарнях хворого навіть не пустять на поріг.

«Гроші» зважилися на експеримент: агент програми в образі пацієнта, який підозрює у себе страшний вірус, перевірив, що роблять лікарі в екстреній ситуації, чи є в країні тести та ліки, а також, чи варто взагалі сподіватися на допомогу.

Журналістці навіть не довелося «вживатися» в образ, адже вона справді мала нежить, кашель, температуру та біль у горлі. Все це – симптоми звичайної простуди. Однак саме так може проявлятися і коронавірус.
«Я ще більше ускладнюю завдання для лікарів, яких будемо перевіряти. Легенда така: начебто я повернулася з Італії два тижні тому і зараз погано себе почуваю», - розповідає журналіст Олена Кононенко.
Аби не «заразити» оточуючих, передусім пробуємо придбати маску в аптеці.
«А де можна купити маску?» - «Не знаю, де можна. Люди бігають по всьому місту, немає масок».
Так безрезультатно обходимо п’ять аптек.
Масок немає.

Відтак, аптекарі радять «оригінальне рішення»: пошити маски самим. І агенту «Грошей» нічого не лишається, як зробити це і вирушити до лікарні.
Тут слід нагадати, що Міністерство охорони здоров’я заявило: до «вторгнення» коронавірусу готове.
«Гроші» направляються до приймального відділення звичайної столичної лікарні й журналістка розповідає «легенду»: «Я прилетіла з Італії два з половиною ижні тому…».
У відповідь чуємо: «Ого! Це не до нас. Вам треба інфекціоніст, а не терапевт. Терапевт при чому? Температура у вас є якась, чи що?».
«Так, температура є», - гнемо свою лінію.
«З температурою ми не приймаємо. Це не до нас»...
Ба більше, як тільки у лікарні почули легенду про візит до «зараженої» Італії, злякалися не на жарт:
«Наш терапевт не буде вас дивитися» - «Чому?» - «Тому що» - «В Італії ж коронавірус» - «Ну, так» - «Хворих з Італії ми не дивимось».

Тобто людині, яка підозрює у себе страшну хворобу, не те, що не призначили аналіз крові, щоб підтвердити або спростувати підозру, а навіть не стали оглядати!
Хоча за інструкцією тест – обов’язковий.

«Мене – потенційно заражену - просто відправили далі ходити по місту, шукати іншу лікарню», - розповідає Олена Кононенко. Може, людину відмовилися перевіряти, бо спеціальних тест-систем просто… немає? Це дивно, адже у міністерстві переконують: ще минулого тижня отримали з-за кордону реактиви для перевірки дев’яти сотень хворих.
Пізніше, на розповідь агента «Грошей», що, мовляв, прилетіла з Італії, чуємо відповідь: «Тут ніхто нічого вам не допоможе. У нас немає нічого».
Як це, «не допоможуть»? Як – «немає нічого»?..
У Міністерстві ж переконували, що лікарні всім забезпечені!
У пошуках допомоги хоча б десь, зустрічаємо групу лікарів на вулиці. Спочатку вони запевняють, що у них немає, чим перевірити підозру на хворобу, потім пропонують звернулися у поліклініку, а потім просто зауважують: «Біжіть звідси!». Страх лікарів можна зрозуміти, адже вони і самі не захищені. За кордоном вони працюють у спецкостюмах, які у нас теж нібито є. Але, схоже, тільки на словах

Можливо, такого пацієнта врятує приватна медицина?
Прямуємо до такої лікарні. «Я себе погано почуваю, у мене головний біль, кашель, нежить… Я прилетіла з Італії…», - розповідає агент «Грошей» нашу легенду.

«Чудово! Ви були в епіцентрі», - сміється лікар.
Але тест все одно не робить, мовляв, від коронавірусу тестів немає.
Вони існують тільки в Америці та в Китаї.
В Україні ж - ні в приватних, ні в державних лікарнях, ними й не пахне
.

«Нам сказали боротися звичайними методами, нашими противірусними», - розповідає лікар.
«Хто сказав?», - питаємо.
«Міністерство охорони здоров’я наше чудове», - чуємо у відповідь.

Наш експеримент показав: до епідемії навіть столичні лікарні насправді не готові.
Спеціальні аналізи не беруть, тест-систем немає, про готовність ізолювати потенційно небезпечного пацієнта взагалі не йдеться.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 3 comments