Кореспондент CBS News Кріс Ван Клів повідомив, що американські чиновники впевнені, що український літак був збитий Іраном.
Американська спецслужба отримала сигнали з радіолокатора та виявила постріли з двох ракетнопускових установок, ймовірно, SA-15 ( зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва), після чого був зафіксований вибух.
Newsweek повідомляє, що одразу три джерела з Пентагону, керівництва американської розвідки та розвідки Іраку підтвердили ураження літака іранською ПВО.
Центральне командування США відмовилося коментувати це питання, коли з ним зв'язалися журналісти Newsweek. Від Ради національної безпеки США чи Державного департаменту жодної відповіді також не було.
Стюардеса не дзвонила батькам з літака, що розбився в Ірані, - сестра
Авіакатастрофа в Ірані: що відомо про українців на борту
Секретар РНБО: ураження ракетою - одна з версій катастрофи літака
Що каже Трамп
Президент США Дональд Трамп у четвер повідомив, що має "підозри" щодо авіакатастрофи в Ірані.
"Ну, у мене є підозри. Не хочу говорити тому, що у інших також є підозри. Дехто міг би зробити помилку з іншого боку, не наша система. Нас це не стосується. Він летів у досить неспокійному регіоні. Вони могли там помилитися. Дехто каже техніка підвела. Я особисто гадаю, що це навіть не питання", - зазначив Трамп.
Що каже українська "влада".
Увечері ЗЕлене чмо провів нараду оперативного штабу з питань катастрофи літака МАУ в Ірані.
"На нараді оперативного штабу було наголошено, що розслідування перебуває на надто ранньому етапі, щоб озвучувати конкретні деталі. Розглядається кілька версій", - йдеться в заяві Офісу президента.
Після появи публікацій в американських ЗМІ, BBC News Україна попросило їх прокоментувати секретаря РНБО Олексія Данілова.
"Ми не можемо це коментувати. У нас є свої версії. Їх сім. Одна з версій- це те, що було озвучено (американськими ЗМІ. - Ред.), але ми не можемо це стверджувати", - зазначив Данілов.
"Ми постійно отримуємо інформацію від українських експертів, але не можемо її коментувати", - додав секретар РНБО.
Пізніше Офіс президента повідомив, що Україна звертається до міжнародних партнерів з проханням допомогти з пошуком доказів, аби встановити причину трагедії.
"Наша країна зацікавлена в тому, щоб була встановлена істина. Тому звертаємося до міжнародних партнерів України: якщо ви маєте докази, які допоможуть розслідуванню, просимо надати їх", - зазначено в заяві.
Версії РНБО
Раніше секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що ураження ЗРК (зенітно-ракетним комплексом) є однією з версій катастрофи із літаком МАУ в Ірані, і тому українські експерти прагнутимуть пошукати на місці катастрофи в Ірані уламки російської ракети.
"Наша комісія в даний момент узгоджує з іранською владою питання про виїзд на місце катастрофи, і має намір провести пошуки уламків російської зенітної ракети ЗРК "Тор", - заявив секретар РНБО.
За словами Олексія Данілова, українська сторона "використовує наробки із розслідування атаки на "Боїнг" МН-17", а у складі української державної комісії, яка цієї ночі вирушила до Ірану, є фахівці, які брали участь у розслідуванні тієї катастрофи та експертизі уламків російської зенітної ракети "Бук".
Джерело - компанія ВВС