gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Процес переходу православних з-під ФСБшного "Патріархату" до Помісної церкви України набирає оберти

У Вінницькій області ще три парафії перейшли із церкви Московського патріархату в новостворену Православну церкву України.
Зокрема, такий крок зробили прихід храму святої великомучениці Параскеви села Тютьки Вінницького району, а також парафії сіл Рівець і Коло-Михайлівки, повідомляє прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ.
Прихід села Тютьки разом із настоятелем отцем Іваном Просяновським такий вибір зробив ще напередодні Об'єднавчого собору, а вже на Миколая, 19 грудня, підтвердив рішення і приєднався до нової церкви.

"За богослужінням підносилися молитви за предстоятеля ПЦУ блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія і митрополита Вінницького і Барського Симеона", — йдеться у повідомленні.
У прес-службі зазначили, що радісно сприйняли пропозицію перейти під юрисдикцію ПЦУ і в селі Рівець, де Іван Просяновський також є настоятелем.

Прихожани заявили, що ніколи не сумнівалися у своєму священикові й будуть раді разом із ним у подальшому молитися в українській церкві.
Крім того, до помісної православної церкви приєднався прихід села Коло-Михайлівка, де керує архімандрит Дорофей (Маркевич).
У єпархії нагадали, що саме Дорофей разом із митрополитом Симеоном був учасником об'єднавчого Собору.
Раніше, настільки ж емоційно, переходу в єдину православну українську церкву зраділи парафіяни Свято-Преображенського собору УПЦ МП у Вінниці.
Перед ними виступив митрополит Вінницький і Барський Симеон, заявивши, що тепер він служить українській церкві, і закликав людей слідувати за ним.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments