gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Ось так Порох "дружить с олігархами"...

Запорізький титано-магнієвий комбінат Дмитра Фірташа повернуть державі.

12 грудня 2018 року Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Запорізької області про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», яке контролював олігарх Дмитро Фірташ.
Згідно з рішенням суду, майновий комплекс комбінату має бути повернутий у власність держави.
Про це повідомляється на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.


Відповідачами у даній справі були кіпрська компанія Толексіс Трейдінг Лімітед та ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

У повідомленні САП зазначається, що після його ухвалення рішення апеляційного суду набирає законної сили. На даний час САП очікує проголошення повного тексту прийнятої Центральним апеляційним господарським судом постанови про відмову в задоволенні апеляційних скарг. Після цього з'явиться можливість розпочати процедуру реального повернення комбінату державі.

Зазначимо, що «Запорізький титано-магнієвий комбінат» - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн на рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство зараз може випускати 10 тис. тонн губки.

З позовною заявою про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» САП звернулася до Господарського суду Києва у 2016 році.
Вказане ТОВ було створене після того, як у 2013 році у конкурсі, оголошеному Фондом державного майна України перемогла кіпрська офшорна компанія Толексіс Трейдінг Лімітед, яка входить до групи компаній DF Group Дмитра Фірташа. Конкурс був проведений з метою залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.


Підставою для розірвання договору про створення ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» комбінат стало свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань.

Водночас 14 листопада 2016 року до суду було скеровано обвинувальний акт щодо директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», який здійснив розтрату зазначених інвестицій на суму 492 млн грн. Розгляд цієї кримінальної справи триває.


https://zaxid.net/news/
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments