gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Про один з індикаторів інвестиційної привабливості України

20 листопада, абсолютно ніким непоміченою, пройшла новина про те, що ірландський лоукостер Ryanair анонсував відкриття п'яти нових напрямків із України, а саме – у Дублін (Ірландія), Софію (Болгарія), Пафос (на Криті), Манчестер (Англія) та Афіни (Греція).
Анонсував, то й анонсував, хіба ж то новина?


Новина була у липні 2017 р. коли стало відомо що ірландська авіакомпанія-лоукостер Ryanair не змогла домовитись з міжнародним аеропортом "Бориспіль" і заявила, що йде з українського ринку, так і не розпочавши польоти.
З української влади тоді знущалися всі – від наших колірованих антикорупціонерів та активістів, до преси країни-агресора.
Знущалися настільки схоже, що проти волі виникала підозра – чи не за одними темниками вони співають (хіба що різними мовами)? Що нам тоді тільки не писали – і про те що Україна, мовляв, вкотре показала свою інвестиційну непривабливість, і про те Україна і інвестор - речі несумісні.
Про корупцію, звісну – куди ж без неї?

Деталі, яких українські зрадофіли і їхня московська підспівка просто категорично не бажали помічати – те що лоукостер Ryanair – один з найбільш жорстких гравців на ринку авіаперевезень.
Що ЗАВЖДИ ірландці вигризають найкращі умови ведення бізнесу персонально для себе – й при цьому не гребують нічим.
Що ідеальні умови для них – «дайте нам все і нічого не залиште собі».
Що битися і вигризати вони будуть доти, допоки не переконаються – більше вигризти нереально за визначенням.
Саме тому у них низькі ціни на квітки – добуваючи для себе найкращі умови, ірландці зводять до мінімуму свої власні розходи.

Все це означало, що проблеми з Ryanair були передбачені ще того дня, коли з лоукостером взагалі почали переговори про захід на український ринок.
Скажу більше – проблем з Ryanair чимало буде і в майбутньому.
І певною мірою – це навіть добре.
Ryanair – це такий собі індикатор.
Якщо все гаразд у нього – інвестиційний клімат в Україні в повному порядку.

До речі, - мої щирі співчуття фанатам Юлії Володимирівни.
Про те, що головним противником заходу на український ринок Ryanair була компанія МАУ, не написали в ЗМІ тільки ліниві.
А МАУ належить… згадаєте кому?
Пригадуєте, хто фінансує передвиборчу компанію Юлії Володимирівни?
Здогадуєтеся, яка доля спіткає Ryanair в разі перемоги Юлії Тимошенко на виборах?
Що? Інвестиційна привабливість?
Шановні, Юлія Володимирівна свого часу наповал убила інвестиційну привабливість України, викинувши з Чорноморського шельфу компанію «Vanco» - без жодного суду і навіть позову.
Те що Ryanair наразі не тільки працює на нашому ринку, а ще й розширює свою присутність, говорить про одне – в перемогу Юлії Тимошенко, власники Ryanair просто не вірять.
Але – не про ЮВТ мова.

Переговори про захід Ryanair на ринок України почалися ще в часи президентства Януковича. Але тоді перспектива роботи Ryanair в Україні сприймалося як якесь далеке світле майбутнє.
Влітку 17-го уряд України побачив, робота чи не робота Ryanair в Україні – питання далеко не тільки бізнесу.
Це вже було питання іміджу.
Стало очевидно, якщо Ryanair почне роботу в Україні, це буде промовистим сигналом для всіх світових корпорацій – в Україні працювати можна. А отже – треба. Якщо тутешні умови задовольнили навіть Ryanair, то…

До роботи були залучені Інвестиційний офіс, Мінінфраструктури, уряд.
Переговори тримав під своїм контролем прем’єр Гройсман особисто. Переговори тривали надскладно. І завершилися - «НЕновиною».

3 вересня 2018 р. з міжнародного аеропорту "Бориспіль" вилетів перший рейс лоукостера Ryanair.
Ажіотажу в пресі, звісно це не викликало. Це ж не проблеми у експресу на «Бориспіль»?

Наразі, Ryanair працює в Україні вже три місяці.
Доречно запитати у Ryanair – як воно? Це й зробили журналісти «РБК-Україна» в інтерв’ю, яке дав виданню комерційний директор лоукостера Девід О’Брайан. Що він розповів журналістам?

Розповів, що байки про те, ніби Ryanair постійно зазнає страйків працівників - дещо перебільшені: Lufthansa від страйків постраждала набагато більше.
Що профспілки Lufthansa, KLM і Aer Lingus розвернули проти Ryanair справжню війну «чорного піару» (у них своїх «недорогеньких» не бракує), і всі чутки про Ryanair – саме звідти.
Що італійським напрямком в Україну Ryanair зайти не може, бо італійський уряд якогось дива надав права польотів в Україну так званій авіакомпанії Ernest, яка не володіє жодним літаком.
Корупція ж є "тільки у нас", ви хіба не в курсі?

Також пан О’Брайан розповів, що в планах Ryanair – зростання українського пасажиропотоку до п'яти мільйонів пасажирів протягом найближчих трьох-п'яти років і що потенціал українського ринку – величезний.
Що ціни на паливо в Україні не вищі ніж у Європі.
Що попит на послуги Ryanair в Україні величезний - коефіцієнт завантаження крісел на наших рейсах між Європою та Україною перевищує 90 відсотків.
Що від жодного маршруту з України наразі Ryanair відмовлятися не збирається – навпаки, планує впроваджувати нові.
Що частка громадян України і громадян іноземних країн на рейсах компанії становить 50/50, іншими словами, що байки про «нащо нам той лоукостер – нам літати ні на що» - міф.
Так само як і безвіз, який, ніби, нашим бідним громадянам не потрібний.


«Ми дуже задоволені результатами роботи в Україні. Хотілося б робити на цьому ринку більше, але у нинішній ситуації винні не українці, а європейці… У нас виникли деякі труднощі (в Україні), в основному адміністративного характеру, але ми їх подолали і тепер треба рухатися далі» - Девід О’Брайан.
Справи це підтверджують.
Ryanair впроваджує нові й нові рейси і попри свій імідж жорсткого гравця на ринку, претензій до роботи в Україні не висловлює.

А це – найкраща оцінка реального стану інвестиційного клімату в Україні.

Д.Вовнянко
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments