gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

СТОП-ФЕЙК: Про церковний календар і чергову інформаційну диверсію

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря:

"Засоби масової російської пропаганди без наведення найменших доказів чи посилань подають у стрічці своїх «новин» як «факт», що єдина Помісна УПЦ нібито «буде використовувати новий стиль» церковного календаря.

Цілком очевидно, що це є інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні.
Адже відомо, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але і численних переконаних опонентів.


В минулому низка прикладів адміністративного впровадження нового стилю приводила до поділу в Церквах, навіть до розколів, що тривають десятиліттями.

Тож цілком офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар НЕ ПОРУШУЄТЬСЯ І НЕ РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ у процесі об‘єднання та у зв‘язку з наданням Томосу.
Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося.


Поширення інформації про нібито впровадження у зв‘язку з наданням Томосу «нового стилю» - є лише інформаційною провокацією з московським корінням.

Слід нагадати, що минулого року законом України 25 грудня було визнане святковим днем, і всі, хто бажають святкувати цього дня згідно зі своїми переконаннями - мають можливість робити це і зараз, питання Томосу та автокефалії з цим ніяк не пов‘язане"
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments