gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Пакети, які можна їсти: стартап українців переміг на конкурсі у Данії


Сумський стартап, який розробив їстівні пакети, здобув у Копенгагені(Данія) перше місце на міжнародному конкурсі University Startup World Cup.Проект Сумського національного аграрного університету – FoodBIOPack – переміг у номінації Sustainability Award, передає mon.gov.ua.

«Крапля розчину полісахариду, висихаючи, дає еластичну плівку, схожу на поліетилен, – пояснюють науковці. – Зроблений з цієї плівки матеріал всього за місяць розкладається і перетворюється на органічне добриво».

Біопакет навіть можна розмочити, порізати і зварити веганську локшину, розповідають дослідники, передає Хмарочос. Вже під час конкурсу стартап зацікавив інвесторів з Португалії, Єгипту і Данії.
Крім пакетів, науковці СНАУ розробили одноразовий посуд, який може замінити пластиковий.

Як переможці конкурсу, сумчани отримають 25 тисяч доларів на розвиток проекту.
Сумський стартап зміг взяти участь у міжнародному конкурсі, ставши фіналістом Всеукраїнського фестивалю інновацій, який Міністерство освіти і науки України проводило у травні 2018-го року.
Примітно, що перше місце у University Startup World Cup здобув ще один український стартап – вчені Вінницького аграрного університету перемогли у номінації Social Media Award з проектом «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material», який описує технологію подрібнення сипучих речовин до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь майже 70 університетів із більш як 40 країн світу.
University Startup World Cup (USWC-18) – міжнародний конкурс, організований датськими неприбутковими організаціями, які мають більш як 18 років досвіду у проведенні змагань університетських стартапів.
Основна місія USWC-18 полягає у створенні міжнародної мережі студентів для розвитку та обміну ідеями, комерціалізації наукових досліджень.


https://www.uaua.world/11396/?utm_source=facebook&utm_medium=urkfb&utm_campaign=pakety&fbclid=IwAR2Xm1pebBhJl-flJgz-7mnjF9NxbGnR_tVasGNFt3LOTfioWo-f-J-Bkxs
Tags: екологія, наука, технології
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments