gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Анафема, ранее наложенная КГБшными попами на Патриарха Филарета - снята!Синод Вселенської патріархії прийняв рішення про відновлення канонічного статусу предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ. Обидва предстоятелі направили Вселенському патріарху свої прохання, які були прийняті, після чого було прийнято таке рішення.
Що це означає?
Все дуже просто: анафема, яка наче була накладена на Патриарха Філарета - визнана недійсною, тобто її навіть не зняли, бо її немає!

_____________________________

Раніше, у статті Вселенського патріархату "Вселенський престол і Українська церква" зазначалося, що "Канонічні кордони Російської Церкви були визначені, коли ця Церква була вивищена до статусу Патріархату в 1589 році і ніколи не була змінена ніяким Патріаршим чи Синодальним Томосом, Київська митрополія ніколи не належала до цих меж".

Дослідники наголошують, що Київська митрополія (і вся нинішня Україна) існувала з часу її створення єпархією Вселенського Престолу, а її митрополити отримували свою хіротонію (рукопокладання, благословення – ред.) від Патріарха Константинопольського аж до 17 століття.

"Самовільне висвячення Гедеона на Митрополита Київського Патріархом Московським Іоакимом в 1685 році …викликало опір духовенства та мирян Київської митрополії. Лише після того, як Вселенський Патріарх Діонісій IV, під жорстким тиском, у 1686 році дозволив Патріарху Московському рукопокладати кожного Митрополита Київського, духовенство та миряни цього регіону визнали патріарше висвячення Гедеона та його подальших наступників Патріархом Московським", - йдеться у статті.

При цьому підкреслюється, що дозвіл на рукопокладання був наданий на підставі "Грамоти про передачу".

"У тогочасній технічній термінології (це) означає надання дозволу на звершення хіротонії або іншого канонічного обряду, але ніколи не використовується для позначення повного включення канонічної території в іншу автокефальну церкву", - йдеться в статті.

Зазначається, що дозвіл було надано з міркувань "економії" (практичності – ред.) через "велику відстань і війни між двома царствами".

"Положення, викладені в Патріаршому та Синодальному "Акті" 1686 року підтверджують, що канонічна територія Київської митрополії не була передана до Московського Патріархату Звичайно, це все розумів Московський Патріархат, саме тому він свавільно порушив вказані умови й ніколи не дотримував їх, тому що прагнув свавільно включити Київську митрополію до своєї канонічної юрисдикції", - йдеться у статті.

У документі відзначається, що "зважаючи на важкі історичні обставини, Вселенський Патріархат замовчував про порушення та нездатність Московського Патріархату дотримуватися положень "Акта" 1686 року, проте ніколи не забував та не ігнорував вказаного".

У четвер, синод Вселенського Патріархату також зняв анафему з патріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія та визнав їх канонічними.
___________________

Віктор Уколов:

Все буде, як казав великий пророк Ісаія:
"І суд відступив назад, і правда стала вдалині, бо істина спіткнулася на площі, і чесність не може увійти.
І не стало істини, і той, хто віддаляється  від зла, піддається образі. І Господь побачив це, й огидно було очам Його, що немає суду.
І бачив, що не має людини, і дивувався, що немає заступника; і допомогла Йому правиця Його, і правда Його підтримала Його.
І Він поклав на Себе правду, як броню, і шолом спасіння на голо ву  Свою; і вдягнувся у ризу помсти, як в одяг, і покрив Себе ревністю, як плащем.
18 Мірою відплати, за цією мірою Він воздасть супротивникам Своїм — люттю, ворогам Своїм — помстою"
Ісаія 59:14-18
Tags: Філарет, анафема, рпц
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments