gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу


Сенат Сполучених Штатів визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу – про це повідомляє посольство України у Вашингтоні.

«Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932–1933 років визнається геноцидом українського народу. Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932–1933 рр. геноцид проти українців», – йдеться в повідомленні дипломатичного відомства.

Також, зазначають у посольстві, резолюція засуджує порушення прав людини, вчинені владою СРСР проти українців, її автори висловлюють співчуття жертвам Голодомору та закликають поширювати інформацію про трагедію.
«Щиро вдячні Сенатові США та головним співавторам резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це історичної ваги рішення», – зазначають у посольстві.
Раніше документ затвердив комітет із закордонних відносин США при Сенаті.
Згідно з повідомленням посольства, подібну ж резолюцію затвердив комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу, і наразі документ очікує розгляду на пленарному засіданні.
Під час виступу на 73-й Генеральній асамблеї ООН президент України Петро Порошенко зазначив, що Київ чекає затвердження на рівні комітету Конгресу рішення Сполучених Штатів Америки про визнання Голодомору геноцидом.
https://www.radiosvoboda.org/a/news-senat-holodomor/29525687.html
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments