gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Український ВПК позбувся залежності від Мордору


Український оборонно-промисловий комплекс практично позбувся залежності від постачання комплектуючих із Російської Федерації.
У 2013 році ця залежність становила від 40% до 70%.
Про це повідомляє прес-служба президента України Петра Порошенка.
"Щиро дякую воїнам і працівникам військово-промислового комплексу за самовіддане служіння Вітчизні, за волю до перемоги",- сказав президент.
Він нагадав, що у 2014 році поставив завдання, у разі необхідності перевести роботу підприємств оборонно-промислового комплексу у три зміни для  того, щоб у повній мірі забезпечити Збройні Сили України та  інші силові підрозділи необхідним силовим компонентом.
"Зусилля оборонної промисловості  зараз концентруються на виготовленні високотехнологічного сучасного озброєння, яке повністю відповідає світовим стандартам. А також – на  модернізації існуючих типів озброєння. При цьому модернізація здійснюється з урахуванням досвіду його бойового застосування на Сході", - повідомив Порошенко.
За його словами, "те, на що раніше йшли десятиліття, сьогодні оборонна промисловість України робить за місяць".
"І на основі стратегії імпортозаміщення, в якій ми практично позбулися залежності від постачання комплектуючих із Росії. Прошу, щоб ви лише уявили собі, що 2013 року ця залежність становила від 40 до 70 %", - особливо відзначив глава держави.
Порошенко відзначив, що протягом п’яти років із нового на озброєння Збройних Сил прийнято 8 типів бойових броньованих машин, 2 типи протитанкових ракетних комплексів, 7 типів модернізованих літаків і вертольотів.
Він зазначив, що успішно пройшла випробування нова крилата ракета і вся країна бачила випробування нового маршового двигуна крилатої ракети КБ "Луч".

"До кінця поточного року планується завершити роботи зі створення та модернізації ще понад 20-ти зразків озброєння та військової техніки. Серед них – рухомий автоматизований командний пункт для оснащення зенітних ракетних дивізіонів, комплекс машин управління артилерією. Точність і ефективність роботи артилерії буде значно підвищено", - розповів він.

Президент запевнив: "Ми будемо й надалі демонструвати результати роботи нашої оборонної промисловості. Кожен громадянин має право бачити техніку, в яку він інвестує, щомісяця відраховуючи податки. Розуміти, що вона дійсно виготовлена на високому рівні і вона захищає країну".
За його словами, держава зараз рахує кожну копійку і лише починає різноманітну планомірну стратегію із переозброєння армії, посилення її новими зразками, новою зброєю.
"Зробити це треба в рази і на порядки більше, ніж зроблено до сьогоднішнього дня. Але ми рішучі. Ми знаємо ті завдання, які стоять перед Україною, які стоять перед Збройними Силами. Адже джерелом загрози для України є армія, друга в світі за кількістю, за можливістю бойового застосування. Армія країни-агресора. І ми маємо бути готові до будь-яких сценаріїв. І маємо шукати дієві, асиметричні відповіді", - додав Порошенко.

Ось це і сталося!!!
Цього року наш оборонпром більше не має потреб в комплектованні з Росії.
А ще чотири роки тому, майже 70% деталей та вузлів для виготовлення зброї, в Україну надходило з РФ.
Поступово, крок за кроком, ми звели цю залежність до нуля.
Так і у всьому: будь-яку проблему можна вирішити, коли діяти наполегливо, послідовно, не сахаючись вріжнобіч.
Адже все і відразу буває тільки у снах!
(с)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments