gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Вашингтон мав інформацію про те, що 53-я бригада збила літак - Observer

Через пару днів після катастрофи, Білий дім було поінформовано про всі її деталі.
Водночас, адміністрація Обами обрала бездіяльність.


Аналітик Джон Шиндлер зазначає, що декого засмутила моя рекомендація, щоб "третя сторона провела нове слідство Смоленської авіакатастрофи 2010 року, в якій загинуло 99 осіб".

Останні повідомлення про роль Кремля в збитті малайзійського літака МН17 в небі над Україною засвідчили, на думку аналітика, що припущення про те, що путінський режим міг збити авіалайнер незважаючи на життя цивільних, не є дуже нереалістичними, про це він пише в колонці для Observer.
Аналітик так описує катастрофу в якій загинули 299 пасажирів: "більшість з них померло жахливою смертю, коли в носовому відсіку літака вибухнула ракета. Від вибуху одразу загинули пілоти і літак швидко розпався на шматки, які з висоти шести миль впали на землю. Уламки літака та рештки тіл були розкидані на 20 квадратних милях на Донбасі на сході України".
Хоча ведуться дебати про те, чи було збиття навмисним, або це була жахлива випадковість – той факт, що відповідальною стороною є російські військові не викликає сумнівів у тих, хто засновує свої судження на реальності, наголошує дослідник.
На основі аналізу відкритих даних, Міжнародна група слідчих Bellingcat повідомила, що їм вдалося ідентифікувати ще одного російського військового, ймовірно, причетного до збиття малайзійського літака в 2014 році. Йдеться про чоловіка, який під іменами "Оріон" та "Андрей Иванович" фігурує на записах перехоплених телефонних розмов, опублікованих міжнародною Спільною слідчою групою з розслідування катастрофи, яку очолює прокуратура Нідерландів, та в документах сепаратистів угруповання "ЛНР".
За даними Bellingcat, це Олег Володимирович Іванников, 1967 року народження. Водночас, інформація про роль ГРУ в збитті МН17 була відома майже одразу після того, як українська розвідка оприлюднила перехоплені комунікації (SIGINT). Більше того, журналісти-розслідувачі в Німеччині через кілька місяців після катастрофи пов’язали 53-тю бригаду з катастрофою.
Це ставить питання для американської розвідки, вказує аналітик, адже їм було відомо про перехоплені сигнали.
Хоча адміністрація Обами уповноважила розкрити частину інформації, пов’язану з сенсорами, що відслідковували шлях ракети, слідами шрапнелі на уламках літака та аналізом голосових повідомлень, вони мали набагато більше інформації, вказує дослідник.
Шиндлер, на основі інформації отриманої від трьох посадовців розвідувальних служб США, зазначає, що Вашингтон мав інформацію, включаючи SIGINT, яка беззаперечно свідчила, що російські військові і, зокрема, 53-я бригада, збила літак. Через пару днів після катастрофи Білий дім було поінформовано про всі її деталі.
Водночас, адміністрація Обами обрала бездіяльність, дозволивши Кремлю поширювати неправдиві повідомлення, заявляє Шиндлер.
На думку дослідника, це свідчить про небажання Обами протистояти режиму Путіна на той час, що дозволило російському президенту стати більш зухвалим в дезінформації та пропаганді.


https://www.unian.ua/world/10131845-skandal-z-grifom-cilkom-tayemno-v-spravi-mn17-vashington-mav-informaciyu-pro-te-shcho-53-ya-brigada-zbila-litak-observer.html
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments