gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Національні бойові традиції у Збройних Силах України буде відновлено - П.Порошенко

Президент Петро Порошенко наголошує, що українська влада та українська громадськість за останні роки здійснили багато кроків для відновлення та утвердження політики національної пам’яті.

«Те, що багатьма наївно сприймалося як звичайний культурний обмін, хай і здебільшого односторонній. Насправді, це було артпідготовкою для російської агресії.
Десятиліттями, застосовуючи так звану „м’яку силу“, Росія готувала найбезпечніші маршрути для танків. І от саме там, де їхні ідеологічні диверсанти занурилися найглибше, вони тоді й паралізували волю та спротив. І саме там у нас тепер окуповані території, які треба звільняти і які ми точно звільнимо», — підкреслив Глава держави.


Президент нагадав, що на підставі Закону, ухваленого три роки тому, крім Дня перемоги 9 травня, Україна відзначає разом з усією Європою День пам’яті і примирення — 8 травня.
Також ще у 2014 році було покладено край «патологічній традиції святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором».


«Саме тоді я й скасував „День защитника Отечества“ і запровадив День захисника України, призначивши його на 14 жовтня.
21 листопада минулого року ми вперше відзначили День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
А раніше його святкували другого серпня, не замислюючись, що то лише дата першого стрибка парашутистів в Московському військовому окрузі», — розповів Глава держави.


«У нашому військовому календарі немає бути нічого спільного з країною-агресором. Тому наприкінці минулого місяця за моїм наказом начальник Генерального штабу Збройних Сил України, генерал армії Віктор Муженко затвердив Програму заходів щодо відновлення та впровадження національних бойових традицій у Збройних Силах України», — наголосив він.

Президент підкреслив: «Армію остаточно очистять від усіх небезпечних рудиментів радянсько-російської ідеології, які негативно впливають на бойовий дух українського війська. Які паморочать нам голову облудними пропагандистськими штампами, покликаними тримати нас на ментальній орбіті Росії».

Петро Порошенко також нагадав, що вже цілу низку частин та з’єднань Збройних Сил та Національної гвардії назвали іменами видатних українців, яких радянська цензура намагалася витравити із нашої пам’яті.

Зокрема, імені Чорних запорожців, Героїв Крут, гетьмана Петра Дорошенка.

(с)

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments