Роботи з відновлення криївки тривали ще з літа минулого року. Відкрити для туристів її планували ще у жовтні минулого року. Втім, через поганий стан дороги офіційне відкриття довелось відкласти.
Як писав КУРС, тут загинуло дев'ятеро підпільників. Для впізнання вбитих повстанців людей зганяли з багатьох сіл – Гринькова, Ясеня, Вільхівки, Перегінська. Вбиті повстанці лежали у Перегінську два дні.
На третій день тіла вбитих були викрадені.
Знайшлися сміливці, які підпоїли вартових і вночі, коли ті лягли відпочити, вивезли вбитих на двох возах.
Щоб колеса по дорозі не стукотіли, їх обмотали ганчір’ям і повісмом.
Вбитих повстанців привезли на горішній цвинтар у Перегінську і поховали в братській могилі.
Місцезнаходження криївки було
відоме, мабуть, кожному у Гринькові, оскільки розташована вона недалеко від села. Братство УПА разом з Осмолодським лісгоспом вирішило її відновити.
За словами керівника комунпідприємства "Пам’ять", історика Василя Тимківа, цю криївку можна назвати найбільшим відновленим повстанським сховком в Україні. Також певною мірою можна назвати унікальним запасний вихід з криївки, адже його довжина становить понад 20 метрів.





https://kurs.if.ua/news/na_prykarpatti_vidnovyly_naybilshyy_povstanskyy_shovok_v_ukraini_foto_65869.html