gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Цього року буде значно посилена морська складова Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Відновлення проекту будівництва корветів для ВМС ЗС України може дати старт розвитку вітчизняної суднобудівної галузі.
Наразі завершується прийом до складу ВМС чотирьох катерів типу «Гюрза», призначених для захисту інфраструктури портів, прибережної зони, гирл річок.
Також вже закладено два протидиверсійних катери типу «Кентавр». Це сучасні катери, які будуть спущені на воду влітку цього року.
Про це під час робочого візиту до Західної військово-морської бази повідомив Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Як наголосив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко, вони стануть «приємною» несподіванкою для нашого противника під час виконання завдань у різних місцях Чорного та Азовського морів.
— Я бачу значні перспективи у будівництві малих мобільних катерів типу «Кентавр». Їхні переваги — велика швидкість, вогневий потенціал та десантна ємність, що дозволяє виконати чимало завдання, визначених на перспективу, — розповів віце-адмірал Ігор Воронченко.
Командувач ВМС також повідомив, що минулого року відновилось фінансування Державної цільової оборонної програми «Корвет» проекту 58250.
На даний час уже здійснено 70 % корпусних робіт першого корабля.

— Будівництво корвету дозволить посилити спроможності ВМС як у Чорному морі, так і в інших акваторіях світового океану. Важливо, що для реалізації проекту долучаються 9-10 тисяч працівників Миколаєва та інших підприємств України, які скомплектують вузли, агрегати та озброєння цього проекту. Це, окрім іншого, дозволить покращити соціально-економічну ситуацію у суднобудівній галузі країни, у першу чергу у славетному місті Корабелів, вивести її у стадію розвитку, — зазначив віце-адмірал Ігор Воронченко.
Він також відзначив, що такого плану корвети вже є у Туреччині, плануються до побудови в Румунії та Болгарії.
На середньострокову перспективу українські військові моряки започаткували переробку до сучасних стандартів проекту ракетного катера «Лань», який стане основою ударного ракетного потенціалу вітчизняних ВМС. Закладку першого корпусу цього катеру заплановано на літо цього року.
Зазначимо, що пуски розроблених в Україні ракет для цього проекту пройшли вдало, що підтверджує вірність обраного напрямку розробки вітчизняного протикорабельного ракетного озброєння для Військово-Морських сил України.

Командувач Військово-Морських Сил ЗС України також пояснив ситуацію із відібраними Росією військовими кораблями під час анексії Криму.
— Як зауважив Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗС України, ці кораблі ми заберемо разом з Кримом, якщо вони ще будуть там. Російська Федерація понесе повну відповідальність за свої дії і не сумніваюся, за рішеннями міжнародних судів сплатить нам усе до копійки: за кораблі, за техніку, і в першу чергу, відповість за людей, — наголосив віце-адмірал Ігор Воронченко.

(c)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments