gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

СКАЗОЧКА О ТОМ, КАК МОИСЕЙ УКРАИНЦЕВ ПО ПУСТЫНЕ ВОДИЛ

Мне тут как-то сказали, что мы все время идем не туда.
И Украине нужен свой Моисей.

Хм… И я задумался - как бы это могло быть? Получите))

Предисловие: Много буков.
Что гарантирует от массового прочтения. Значит не все, кто может – обидятся или разозлятся.
Остальным – напоминаю: "Другим мою точку зрения принимать не обязательно. Но свою я купил за правильную цену."


Итак:
Моисей очнулся на пыльной жаркой траве, и понял, что он опять в бренном мире.

"Господи, опять командировка!" - подумал Моисей, и начал кряхтя подниматься. Обозрев себя, он увидел, что одет в красивую вышитую рубаху, и синие штаны. «Джинсы» - услужливо подсказало Провидение.

В кармане что-то пискнуло. Моисей достал маленькую плоскую коробочку с матовым лицом, и к нему пришло дежурное откровение – «мобильный». На экране горел значок непрочитанного сообщения. Внутри был короткий текст «Веди их. Им надо!». Шеф был как всегда лаконичен. Пророк вздохнул, и побрел вдоль пышущей жаром дороги, по которой проносились блестящие железные чудовища, с пожранными страдальцами в желудках.

Моисей вошел в большой, красивый город. Прошел длинными улицами, дивясь чудной архитектуре и обилию ларьков с шаурмой. Он прошел светлой, широкой улицей с монуметальными домами, и уперся в площадь с огромным шаром в центре, и крылатой колонной устремленной в небо. На площади тусовался народ, которому его назначили в поводыри в этот раз.

Телефон опять пискнул. «Говори с ними. И с языком не облажайся».

«Здравствуйте Люди!» сказал Моисей и осекся. Ближние недоуменно подняли брови, а здоровенный детина с Тризубом на футболке, стал деловито и заинтересованно пробираться навстречу через толпу.

«Спілкуйся українською, Ребе. Ти ж не москаль! »- підказала нова СМСка.

«Доброго дня, Шановні!» - схаменувшись сказав Мойсей – «Я посланий до вас Богом, щоб вести вас до свободи, та землі обітованої! »

Народ радісно загомонів. Здоровило широко посміхнувся - «Я ж бачу, що не москаль!» -і поплескав старця по плечу. Мойсей відчув, що став відчутно нижче, але не засмутився.
«Кадидат ... кандидат ...» - шелестіло в натовпі. Так в цьому народі називали пророків, мабуть.

«І шо, люб'язний, яка у Вас програма?» - запитав
тоненький дрищ в окулярах і тату з Че Геварою. Мойсей набрав у груди повітря, і почав говорити ...

Після нетривалого тритижневого мітингу, мандрівний народ на чолі з Мойсеєм рушив у дорогу. Йшли бадьоро.
Все було, в принципі, очікувано - народ ніс їжу і поклажу, ззаду плелися сталеві буркітливі вози. Єдине, що здивувало, що частина мандрівників несла з собою старі шини.
Мойсей, закинувши посох на плече, дістав телефон і написав питання «Де тут пустеля, Господи?»
Відповідь прийшла негайно «Веди поки уздовж Дніпра. Пустелі у них майже немає. Але вони не залишають спроб в цьому напрямку ».
«А цієї дороги вистачить на сорок років, Господи?» - «Ти постривай розмахуватися, стратег. Тиждень протягни - там поговоримо!»
Мойсей піднісся, і енергійно попрямував попереду довгої колони.
Через двадцять хвилин до нього прийшов перший гонець.
«Ребе, а ми не сильно довго йдемо?» ...

На другу годину, виснажена дорогою колона запросила на привал. Запалилися вогнища. Смачно запахло і забулькало.
«Мойсей, ти сало їси?» - запитав усміхнений вусатий дядько, і потягнув його до багаття.

На третій день, в степу, біля якийсь величезної помпезної гробниці, яку місцевий люд називав «торговим центром», з'явилася група незадоволених. Решта потягнулися до гробниці супермарекета, мабуть, вшанувати чиюсь пам'ять.

«Мойсей, давайте виробимо детальну стратегію!» - категорично заявив чоловік у піджаку і значком на лацкані - «Ваша програма не прийнята навіть в першому читанні. Кворум, звичайно є. Але консенсусу я не бачу. Так завжди, коли питання не проходить профільну погоджувальну комісію!»
«Ребе, у мене є план модернізації мандри - тут поруч електричка» - сказав вчорашній дрищ в окулярах.
«Шото ми третій день йдемо, а нікого до нігтя не взяли?» - похмуро заявив здоровило, і зацікавлено подивився на дрища.
«У фейсбуці пишуть, що ми не туди йдемо!» - хором сказали рум'яна блондинка, офіс-менеджер з прінтом автомата на футболці, і охайний дідусь.
«А давайте поїмо?» - сказав вусатий дядько - «Мойсей, ти сало їси?»

Кінець тижня видався кризовим. Народ нарікав. Язичники поминали бога Зраду. А прокинувшись вранці, Мойсей виявив біля себе акуратну купку шин.

Пророк запросив Божої допомоги.
«Просто йди. Не дай втягнути себе в дискусії »- відповідь збентежила.
«Як, Господи? У нас весь похід - суцільна дискусія. Вони ж в демократичній державі живуть, по твоїй волі, між іншим. Рятує те, що половина суперечок йде в їх Інтернеті. А мені ти, слава Тобі, послав просту, як праска, Нокію. Без всіх цих справ».
«Я купив її тобі на Прозорро. У нас режим економії - сам знаєш. І корупція поки так високо, як у них - не зайшла. Терпи ».

Мойсей сховав телефон і обернувся. Перед ним стояв похмурий натовп.
«Ну шо, Сусанін? Довго ще валандатися будемо? Ми втомилися!"
«Діти мої, де тут у вас гора Сінай? Я піднімуся на неї. Буду тримати пост, і страждати сорок днів. А в кінці Бог пошле мені прозріння, і ви зрадієте! »

В кишені тривожно завібрував мобільний. Шеф, проти звичаю, дзвонив безпосередньо.
Пророк пробурмотів «Перепрошую!» - і відійшов в сторону.
«Бійся Бога, Мойсей! Яка гора, які сорок днів? Завтра ж, в Фейсбуці напишуть, що ти був на якихось Мальдівах, і витратив стопітцотт кілограмів доларів. У мене немає такого бюджету, зрозуміло, я на олігарха не тягну - але ти їм нічого не доведеш! »
«А якщо через суд, Господи?»
"Ти знущаєшся? Ти знаєш їх суди, Ребе? Звідки у мене такі гроші?»
«І що робити, Господи?»
«Скажи, що там, куди ви прийдете - ти покажеш винуватця всіх їхніх бід!»
«Але це ж неправда, Господи! Ти що, змушуєш мене збрехати? »
"Ні звичайно. Це не брехня. Просто у них традиція така. У них скрізь винуваті є. Все, відбій. Сало зачОтне, скажи? »
«Так!» - сказав Мойсей. Але зрозумів, що на тому кінці лінії вже нікого немає.
Ребе зітхнув, і повернувся до народу ...

Понеділок видався похмурим. Мойсей лежав на землі, відчуваючи через плащ кожну гілочку. Він давно прокинувся. Але відкривати очі страшенно не хотілося. І він мав рацію. Його очікувала безрадісна картина. Навколо юрмився похмурий народ. Язичницького бога Зраду сьогодні поминали особливо часто.
Біля гори шин метушився дрищ з бензином і сірниками. Неподалік діловито ставили однакові намети. Якийсь громила в плямистому одязі роздавав бабусям плакати з написом «Ганьба!». У повітрі відчутно пахло імпічментом.

«Ну шо, Мойсей, догрався?» - запитав чоловік з мегафоном на грудях - «Ми тут все з'ясували.Ти такий же як і всі попередники. І як нинішній попередник теж.
Твоя сорокарічна програма - для лохів. Ми ще не вирішили, який у тебе з цього гешефт, але обов'язково розберемося.
Тут з нами Зураб є. Він за сімдесят діб довести береться. А хто не хоче йти - тому по автобусу дадуть, хот-доги, і звільнення через хворобу. А он ті хлопці в уніформі - раба за п'ятнадцять хвилин видавлюють. Навіщо нам сорок років? Давай щось вирішувати… »
Чоловік із позначкою на лацкані докірливо хитав головою - «Яка зрадлива ініціатива. Я б за неї жодної кнопки не натиснув! »
Дрищ, висолопивши язика, старанно виводив на Мойсеєвій палиці образливе слово.
Блондинка, офісний Рембо і охайний дідусь строчили в Фейсбуці. Всі троє були рум'яними від лайків, і причетності до великої справи.
Здоровило дивився поблажливо, але ласкаво і міцно тримав Мойсея за плече.
Хмари збиралися.
«Що дивишся?» - запитав чоловік з мегафоном - «Ми не розійдемося, не сподівайся. Зараз ми тобі висунемо вимоги. Потім ще вимоги. Потім звільнимо тебе з пророків. Потім ще вимоги. Потім вислухаємо твої брехливі пояснення. Потім оголосимо загальну мобілізацію, ходу і віче. А потім…"

Тут несподівано налетів сильний порив вітру, і з неба хлинула вода. По спинах починали барабанити дрібні, але образливі намистинки граду, поступово зростаючі до розміру стиглої вишні.
Народ дружно кинувся врозтіч. Втомлені і зубожілі люди викликали таксі, рятувалися шопінгом в черговому придорожньому супермаркеті, або сідали в свої залізні вози. Ті, що бігли, прикривали голови плакатами «Ганьба», «Мойсей - злочинна влада!», та гігантськими платіжками за комуналку.
Чоловік із позначкою на лацкані докірливо хитав головою, через скло лімузину, що віз його і розкислу блондинку геть. А за охайним дідусем діловито пробирався Геленваген, з не менш діловим онуком за кермом.
Офісний Рембо і дрищ - мужньо рвонули на пиво.
Навколо стало порожньо. Тільки, під зруйнованим вітром наметом, бився за свободу здоровило, хрипко вигукуючи «Мусора, суки, пустіть - порву!»
Десь в небі мелодійно гудів літак, несучи Зураба в країну тюльпанів і солодкого диму.

Дощ потихеньку закінчився. Мойсей допоміг здоровилі вибратися з під намету, позичив грошей, та викликав йому таксі. Після чого зітхнув, і став набирати шефа.

«Вибач, Господи, я не впорався. Той проект, з євреями теж був не цукор. Але я подужав. А тут ... Добрий народ, але дивний якийсь. Не зрозумів я їх, напевно, не переконав, вибач. Зроби знижку. Остання пара тисяч років в Раю послабила хватку. Готовий до догани. Приїду, напишу рапорт і звіт».

«Розслабся, Ребе. Не вини себе! Я не все тобі написав в «Бойовому розпорядженні».
Таємність, сам розумієш. Архангели з контррозвідки без неї кроку ступити не дають.
Це був не весь народ. Це були ті, хто вважає себе втомленими. Вони жадають швидкого поводиря. Люблять судити, і жадібні до розбрату. Вони не потягнуть ані сорок років, ані п'ять, ані рік. Вони нетерплячі, і хочуть все відразу. Це мине. Ти струснув їх за тиждень. Може щось і зрозуміють.

Повернешся, я тобі іншу їх частину покажу. Залізні люди. Вперті і сильні.
Працюють. Воюють. Не дають себе зламати. Вони не раби.

Так, з світобудовою у них поки не дуже. Гроші багатьох псують. У суддях тьма користолюбців. А над ними - багато брехунів і фарисеїв. І біси між ними ходять, щоб розвести поодинці спокусами.
Але я за них не хвилююсь. Ці впораються. І переможуть скрізь. З моєю допомогою, звичайно.
Вони вже живуть на землі обітованій, але поки не до кінця зрозуміли що з нею робити!

Ти давай, звіт до п'ятниці представ, зрозуміло. І свердли дірочку. Ми тут парі укладали. Я на чотири дні ставив. Молодець, впорався на відмінно!
Гаразд, довго говорити не можу. Мені до них на «нуль» треба. Пацанів прикрити.
Все зрозумів? До скорого. Обіймаю. Слава Україні, Друже Мойсей! »

«Зрозумів! Героям Слава, Друже Господь! »

Мойсей сховав телефон, і радісно посміхнувся. «Все таки, я форми не втратив!» - подумав він, і легко пішов дорогою, на ходу прикидаючи пункти звіту.

На повороті його зустрів знайомий вусатий дядько. Біля старенького Ланоса весело диміло багаття. На чистому брезенті була розкладена різноманітна їжа.
«Ти сало їси, Мойсей?» - мружачись запитав він.
«Так їм, звичайно!» - Пророк широко посміхнувся і попрямував до імпровізованого столу.
«А горілки вип'єш?»
"За перемогу?"
"За перемогу!"
«Тоді вип'ю!»

Десь високо, розуміюче хмикнув Бог.
Але тут-таки перемкнув увагу і зосередився.
На позиції виходила чужа арта.
Пацанів треба було прикрити.

Гліб Бабич

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments