gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ПОЧАЛА ПРОЗРІВАТИ

Журнал Тиждень опублікував дивовижну і несподівану колонку журналіста, письменика і телеведучого Юрія Макарова.
Їй-Богу, я читав - і очам не вірив.
Це треба просто цитувати.


"Україна потрапила в пастку. Підміна порядку денного в проблемній країні, сили якої до того ж іще підточені війною, ворожою пропагандою й загальною розгубленістю, може дорого нам обійтися. Маю на увазі гасло всеосяжної боротьби з корупцією, яка нібито радикально оздоровить економічне та політичне життя, дасть поштовх до розвитку, фактично, а не формально наблизить нас до Європи..."

Як казав Литовченко на "Вата.ТВ": ЩЕ!!! Давай!!!


«Боротьба з корупцією» — це класичне спрощення в ситуації, яка потребує усвідомлення складності світу й відповідно комплексних заходів. Українці воліють простих рішень. Це наслідок частково ментальності, а частково виховання й радянської освіти. У нашому випадку йдеться ще про ображене почуття справедливості, не кажучи про силу-силенну конкретних образ мало не кожного окремого громадянина..."

Ще!!! Ще!!!

"Йдеться про те, що лише репресії без засадничих змін розчищають шлях для чергових претендентів на шматок пирога. І ці, нові, від самого початку готові до тих самих практик, бо інших моделей успіху й методів його досягнення не знають, не уявляють."

Давай!!! Давай!!!

"У суспільній свідомості вимальовується коротенький логічний ланцюжок: будь-яке багатство — результат корупційних зв’язків (значною мірою так і є), але це шлях у нікуди. Для всіх, хто не потрапив на верхні поверхи харчової піраміди, є рятівне пояснення щоденних негараздів і відсутності поступу: «Це не ми, це вони!». Хто «вони»? Олігархи, політики, функціонери, силовики, а останнім часом ще й громадські активісти-«грантожери». «Вони» винні в тому, що війна не закінчується, ціни зростають, а мені не збільшили пенсію..."

І на біс!!!!!!

"Діагноз поточному стану речей поставили давно, не ми й узагалі не в Україні, це називається «економіка обмеженого доступу».
Вперше з тим почали боротися в Канаді й США років 130 тому..."


130 років!!!
Хай так, нинішнього стану США досягли років 30, ну хай 50 тому, а до того... А до того років 80 вони боролися з тим, з чим ми стикнулися зараз, за умови, що в них тоді НЕ БУЛО за плечима 70 років совка, не було натовпів люмпенів, не було борцунів-грантоїдів... І якщо на те пішло - й загального виборчого права у них тоді теж не було. Вони перш ніж прийти до нинішніх США пережили владу монополій, Альберта Анастасію і Багсі Сігала які на закон чхати хотіли, досі не розкриті (по факту) вбивства президентів Рузвельта і Кеннеді і ще багато цікавого.


Але, які там Штати?
У нас Штати мусять побудувати за 5 років - хіба ні?


Та головне не це.
Головне: "Ненависть до «корупціонерів» вироджується в ненависть до будь-кого іншого успішнішого й заможнішого. У нас прокидаються жага розкуркулення й пафос комнезаму, хоча нинішнє покоління уявляє значення цих давніх реалій дуже приблизно..."


Це сталося! Я дожив!
Найбільш відомі представники української інтелігенції (а Юрій Макаров безумовно видатний її представник) заговорили про те що між сучасним "геть корупцію" і минулосторічним "геть буржуїв" - прямий зв'язок.
Що костюми нинішніх антикорупціонерів не даремно скриплять в тон комісарським шкіряним курткам. Що все це - калька з дій більшовиків. Це захолення люмпенізованих мас простими і зрозумілими гаслами, з одною єдиною метою - прийти до влади самим.


Що за всіма цими "знищити корупцію" стоять давно підзабуті "дайош експропріацію експропріаторів", "куркуля на вила" та "буржуя на палю" - класова ненависть неудачника до більш працьовитої, розумної і відповідно - більш успішної людини. Махровий більшовизм.

Історія свідчить - привести до влади ці гасла можуть навіть недоучок і авантюристів на кшталт Леніні, Троцього Сталіна і Дзержинського. І саме тому гратися з цими матеріями - украй небезпечно.

Звісно це не відміняє тези, що з корупцією трба боротися і боротися нещадно. Але: "чергова ротація влади у відриві від імперативної програми перетворень приведе нагору ще більш ласих і безпринципних гравців, які швиденько відкрутять плівку до стадії пізнього Януковича з монополізацією потоків і розгортанням у бік агресора, бо це найпростіший спосіб набити кишені й позбутися настирливих порад західних наглядачів за реформами".

Обалдіти! Практично про те саме, я писав ще рік тому, а чимало моїх товарищів - і ще раніше. Тепер про це пишуть визнані моральні авторитети!

Але радує не тільки це. Радує те, що нарешті небезпека гри у антикорупцію почала ставати очевидною авторитетним представникам української інтелігенції. Що вони почали усвідомлювати, ХТО може прити на цих гаслах і народному невдоволенні, і до ЯКИХ результатів це може привести. Так, наша інтелігенція традиційно від владу не любить і нещадно її критикує. Але те що вона розуміє складність ситуації і не готова валити владу чинну сліпо, на користь будь-якої, аби іншої - уже немало.

Вражений. Дуже приємно вражений.

Д.Вовнянко

______________

"дороговказом" (а по суті - темником) "про тотальну корупцію" стала якась "писулька" Медведчука восени 2014, після якої миттєво 4500-5000 його мережевих тролів одразу почало виносити мізки співгромадянам цією темою, нізвідкіля повилазили ГО-шки, закладки яких робилися ще в 2012--, на перспективу.
Бо початковий план, що "дурниє хАхли всі без винятку повірять в "народниЄ рЄспублікі" з тріском провалився".
Потрібно було щось більш глибинно-дестабілізуюче, в що повірять всі.
Восени 2014 вилізли під виглядом "активістів", "волонтерів-лобістів громадянського суспільства України на Заході" і різні каламутні типи, що розповідали союзникам, що "нічого допомагати Україні, бо все розкрадуть".
А потім на запах бабла позбігалася і медіазвйоздота в якості важкої інформаційної артилерії.
(с)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments