gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Як працює фабрика фейкових новин

Так от, Пєсков (це той, хто прес-секретут Путіна) на питання про можливі контакти Путіна з Порошенком почав звично крутити, як він завжди це робить, коли не знає, що потрібно сказати, щоб сподобатися хазяїну.
Він плутано розповів, що бувають такі зустрічі, про які не афішують, а графік такий насичений, що не про все й повідомляється... Жодного підтвердження про будь-які контакти він не навів і навіть не натякнув. Просто втік від необхідності давати відповідь.


Російське видання РИА-Новости, на яке посилалася так звана "укрправда", подала вже більш двохзначний заголовок: "Песков о контактах Путина и Порошенко: есть встречи, о которых не сообщаем", але при тому опублікувало текст цитати Пєскова без перекручень і доповнень, чим фактично зняло сумніви - з повідомлення видно, що Пєсков про жодні зустрічі не повідомив.

А що робить головний зливний бачок України?
Публікує в стрічці новин виділений жирним текст заголовка: "У Кремлі заявили "про контакти Путіна і Порошенка", які не афішують".
При цьому частину заголовка виділили лапками, тобто представили, як цитату, якої насправді не було! А далі в тексті подають наступне: "Прес-секретар глави РФ Дмитро Пєсков заявив, що контакти між президентом України Петром Порошенком і президентом РФ Володимиром Путіним "мають місце"". Далі йде посилання на те саме РИА-Новости, яке дало абсолютно інший текст. Давайте я його повністю процитую спеціально виділю ключові слова, які на 180 градусів перебрехала "укрправда"):


"Отвечая на вопрос о контактах президента Украины Петра Порошенко и Владимира Путина, пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков в эфире телеканала "Россия 1" заявил, что "имеют место" международные встречи, о которых Кремль не сообщает.
ОН НЕ УТОЧНИЛ, БЫЛИ ЛИ КАКИЕ-ТО КОНТАКТЫ МЕЖДУ ГЛАВАМИ ДВУХ СТРАН, КОТОРЫЕ НЕ ОСВЕЩАЛИСЬ В СМИ. При этом Песков отметил, что рабочий день Путина куда более "насыщенный и содержательный, чем это можно увидеть по телевизору".
Как подчеркнул пресс-секретарь, это "обычная практика". По его словам, бывают разные телефонные переговоры, о которых также не делается официальных сообщений".

Подавши практично повну протилежність до наведеного тексту, наше, з дозволу сказати, ЗМІ дає коментар від Адміністрації Порошенка, але по його закінченні обрамлює все тим куском викладу інформації російського агентства, де Пєсков пояснює про те, що не всі зустрічі афішуються. Просто пояснюю, що це один з прикладів найбруднішої маніпулятивної технології, коли проти вас використовують не лише пребріханий текст, але й навіть ваші ж слова, які представляють як виправдовування, а потім їх ніби дезавуюють вирваною з контексту цитатою.

Можете глянути на обидва тексти:
РИА Новости https://ria.ru/politics/20180121/1513028928.html
https://www.pravda.com.ua/news/2018/01/21/7169087/

І лише увечері ця УП дуже дивно спростувала свій фейк.
Вони не написали, що свідомо перебрехали інформацію з видання, на яке самі ж і посилалися. Написали, що Пєсков заявив, що його неправильно інтерпретували деякі ЗМІ, а про жодні зустрічі він не говорив, хоча це й так було ясно з первинного тексту, який не перекрутили навіть у пропагандистському рашистському виданні, але так дико перебрехали в інтернет-виданні, яке досі ганьбить ім'я Георгія Гонгадзе. До того ж, навіть у так званому "спростуванні" ця фейк-ньюс подає заголовок: "У Кремлі відхрестилися від заяв про "таємні зустрічі Путіна і Порошенка"".
Не написали, що навіть заяв таких не було, що неправильно було кимось інтерпретовано тощо, а подали у формі, яка у тих більшості читачів, які нічого крім заголовків не читають, має лише збільшити рівень підозри: "Темнять, змова, вигороджують, ЗРАДАААА!!!!!"


І зовсім наостанок. Якщо ми цілком заслужено називаємо рашистські офіційні видання пропагандистськими й брехливими, то як назвати отакі ніби то наші?
Пропагандони? Чи може все таки ще більша агентура Кремля, ніж ті, що безпосередньо під кремлем працюють?


Між іншим, УП хоча й уже давно підробляла на різних технологічних штучках, подавала часом викривлену й однобоку інформацію, але зберігала хоч якусь видимість пристойності, доки, вочевидь, не помінялися якісь невидимі власники й не посунули споконвічного головреда Олену Притулу та не всадили в керівне крісло Севгіль Мусаєву.
Соромно навіть подумати, що ця особа ще й належить до репресованого Путіним кримсько-татарського народу...

(с)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments