gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Ніяких ДНР/ЛНР не існує - тільки "окупаційна адміністрація Російської Федерації"

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник прокоментував відсутність згадування Криму в назві закону про реінтеграцію Донбасу, передає УНІАН.
На його думку, закон про реінтеграцію Донбасу намагатимуться оскаржити "суб'єкти", які отримують вказівки з РФ.


"Ми не внесли Крим, тому що це йде всупереч, на нашу думку, статті 116-й Регламенту Верховної Ради... Переконаний, що цей законодавчий акт, коли він набуде чинності як закон, після підписання Президентом, будуть намагатися різні суб'єкти, які виконують вказівки з Російської Федерації, оскаржити", – зазначив Вінник.

З його слів, під час підготовки документу "дбали за правову чистоту" і не допускали будь-яких формальних порушень, аби закон "не був скасований повністю або в якийсь частині".

"Саме тому ми залишили текст назви такий, яким він був внесений автором проекту – Президентом України. Водночас, скрізь по тексту ми прирівняли статус Криму, окупованого Російською Федерацією, до статусу Донецької і Луганської областей, так само окупованих Російською Федерацією", – пояснив нардеп.

Він також відзначив, що ухваленим законом органи влади, які наразі незаконно здійснюють владні повноваження на означених територіях, відтепер називаються "окупаційною адміністрацією".

"Фактично, навіть в публічних дискусіях ми маємо припинити вживати терміни "ЛНР" і "ДНР". Згідно із законом, це має називатися "окупаційна адміністрація Російської Федерації", – наголосив секретар комітету.

Нагадаємо, напередодні парламент України ухвалив закон "Про особливості державної політики на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганські областях", відомий ще як закон реінтеграцію ОРДЛО або деокупацію Донбасу.

https://www.5.ua/polityka/tilky-okupatsiina-administratsiia-rf-ukraintsiv-zaklykaiut-prypynyty-vzhyvaty-terminy-dnr-ta-lnr-163330.html
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments