На його думку, закон про реінтеграцію Донбасу намагатимуться оскаржити "суб'єкти", які отримують вказівки з РФ.
"Ми не внесли Крим, тому що це йде всупереч, на нашу думку, статті 116-й Регламенту Верховної Ради... Переконаний, що цей законодавчий акт, коли він набуде чинності як закон, після підписання Президентом, будуть намагатися різні суб'єкти, які виконують вказівки з Російської Федерації, оскаржити", – зазначив Вінник.
З його слів, під час підготовки документу "дбали за правову чистоту" і не допускали будь-яких формальних порушень, аби закон "не був скасований повністю або в якийсь частині".
"Саме тому ми залишили текст назви такий, яким він був внесений автором проекту – Президентом України. Водночас, скрізь по тексту ми прирівняли статус Криму, окупованого Російською Федерацією, до статусу Донецької і Луганської областей, так само окупованих Російською Федерацією", – пояснив нардеп.
Він також відзначив, що ухваленим законом органи влади, які наразі незаконно здійснюють владні повноваження на означених територіях, відтепер називаються "окупаційною адміністрацією".
"Фактично, навіть в публічних дискусіях ми маємо припинити вживати терміни "ЛНР" і "ДНР". Згідно із законом, це має називатися "окупаційна адміністрація Російської Федерації", – наголосив секретар комітету.
Нагадаємо, напередодні парламент України ухвалив закон "Про особливості державної політики на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганські областях", відомий ще як закон реінтеграцію ОРДЛО або деокупацію Донбасу.
https://www.5.ua/polityka/tilky-okupatsiina-administratsiia-rf-ukraintsiv-zaklykaiut-prypynyty-vzhyvaty-terminy-dnr-ta-lnr-163330.html