gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Файні новини від ВР та Кривавого Пастиря)

Олександр Турчинов:
"З 4-го разу народні депутати проголосували законопроект про запровадження святкування Різдва Христового 25 грудня.

Тепер Україна святкуватиме Різдво Христове разом з усім цивілізованим світом, відповідно до календаря, за яким ми живемо.
Це важливе світоглядне історичне рішення, яке посилить європейські інтеграційні позиції України, та дозволить нам відірватись від московських календарів та російських імперських стандартів!"
_____________

Стаття Турчинова щодо святкування Різдва від 25 грудня 2015 року:
"Коли народився Христос?

Сьогодні за Григоріанським календарем, яким користується практично весь сучасний світ, святкують Різдво Христове.
У Біблії відсутня дата народження Христа.
Відомо тільки, що тоді була холодна пора року, і бідна родина Спасителя, приїхавши до Віфлієму, змогла найти притулок тільки у хліву.

Лише у 431 році на Ефеському соборі було прийняте рішення про святкування Різдва Христового напередодні початку Нового року, саме 25 грудня.
В ті часи, це був наступний день після зимового сонцестояння, коли світло перемагає темряву, коли збільшується день та зменшується ніч.

Враховуючи недосконалість Юліанського календаря, Папа Григорій ХІІІ в 1582 році ввів більш точний, який отримав його ім‘я - Григоріанський.
Причиною введення нового календаря було прагнення позбавитися значної невідповідності між астрономічним та календарним обліком часу, зокрема невідповідністю астрономічного та календарного часу зимового сонцестояння і весняного рівнодення. Так, з моменту запровадження Юліанського календаря і до ХVI століття ця невідповідність складала вже 10 днів.
Зараз ця розбіжність вже близько 14 днів.

Росія та Україна перейшли з Юліанського на Григоріанський календар, яким користувалась більшість країн світу, лише в 1918 році.
Сьогодні жодна країна не живе за Юліанським календарем.
Жодна.

Юліанський календар залишився для визначення фіксованих календарних святкових дат тільки у деяких православних Церков, зокрема, в Росії, Україні та Білорусі. Хоча самі Церкви у своєму звичайному житті також послуговуються Григоріанським календарем.

Поступово багато європейських православних Церков також перейшли на Григоріанський календар (або відповідний йому до 2800 року Новоюліанський) у святкуванні свят із фіксованою датою, в першу чергу, Різдва Христового.
Тому у Європі переважна більшість святкує Різдво 25 грудня за Григоріанським календарем, а не за Юліанським, в якому 25 грудня припадає на 7 січня.
До речі, пояснення користування Юліанським календарем тим, що він діяв за часів Христа є історично некоректним.
Тому що в Давній Іудеї користувались місячним календарем, який зовсім не відповідає ані Юліанському, ані Григоріанському.

Може вже прийшов час і Україні перейти на святкування Різдва 25 грудня разом з більшістю цивілізованих країн?
Але вирішувати це повинна, в першу чергу, Рада християнських Церков України.

PS: А у перехідний період, думаю, можна залишити святкування і 25 грудня і 7 січня"
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments