gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Вышвырнули кацапский книжный ширпотреб, и сразу - взрывной рост украинского книгоиздательства

Зараз на книжкові фабрики не пробитися: потужностей не вистачає.
Освоюються раніше порожні ніші — економічна література, інженерія, природничі науки.
Вже з'явилися профільні видавництва.

Про це пише Уніан.

Перше вітчизняне приватне дитяче видавництво "А-баба-га-ла-ма-га", дітище поета Івана Малковича, відкрилося на початку 90-х, коли книжковий ринок країни відрізнявся пострадянським аскетизмом.
Тоді книги А-ба-би з якісною поліграфією і талановитими ілюстраціями вчинили у вітчизняному видавничому справжній переворот і підняли планку, до якої і сьогодні дотягуються небагато, пише "Новое время".
З забороною російських книг більше грошей стало залишатися в Україні, українці почали більше читати українських книжок, вважає Малкович.
"Українські видавці отримали можливість купувати за ці гроші права на видання західної літератури, які раніше не могли собі дозволити. І не тільки на художню літературу", - розповів видавець. За його словами, зараз на книжкові фабрики не пробитися: потужностей не вистачає. Освоюються раніше порожні ніші — економічна література, інженерія, природничі науки. Вже з'явилися профільні видавництва.
"Це дуже важливо. Якби російська книга і далі домінувала на українському ринку, ми б не змогли цього робити. Звичайно, поки ще російських перекладів набагато більше. Але в Росії книговидавництво завжди було дуже серйозним бізнесом, за нього вбивали. Я завжди намагався зробити так, щоб все українське асоціювалося зі словом якість. Для мене було важливо показати, що найкраща дитяча книжка - україномовна. Але цього замало. Казки проти танків безсилі", - зазначив він.
http://texty.org.ua/pg/news/textynewseditor/read/80288/Ukrajinskyj_knyzhkovyj_bum_pisla_zaborony_literatury_zПротекционизм в действии. Вышвырнули со своего рынка российский книжный ширпотреб и украинские книгоиздатели сразу отметили взрывное развитие.
Самое тупое, что 25 лет это боялись сделать.
В ЕС вводят антидемпинговые пошлины и квоты против товаров из стран, которые предоставляют преференции для своей продукции, делая тем самым ее более конкурентноспособной.
А мы боялись сделать то же самое для российской книги, которую рашка пихает всем соседям так же, как свою пропаганду.

Хотелось бы теперь услышать тех, кто тут рассказывал что "запретами ничего не добиться" )

(с)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments