gorlis_gorsky (gorlis_gorsky) wrote,
gorlis_gorsky
gorlis_gorsky

Бардак, як він є… або як не угробити хорошу ідею.

Як відомо, 24 серпня 72 бригада була нагороджена почесним ім"ям Чорних Запорожців.
Добу тому інтернетом пронеслося: «під Авдіївкою освятили новий бойовий прапор бригади Чорних Запорожців…»
Стоп.
Який новий? Хто його надав?
Згідно чинного законодавства, бойовий прапор надається в чітко встановленому порядку і на нього була почеплена стрічка із відповідним надписом. Так, ясна річ, до однотипності нині діючих прапорів у багатьох питання, але станом на тепер бойові прапори такі, що значить «новий»?

Вдивляюся в фотографії (їх можна знайти на офіційних ресурсах МО) – урочиста церемонія. Прапороносна група несе, власне, офіційний бойовий прапор, ще один прапор – шедевр творчості на котрому порушено усі мислимі і немислимі, писані і неписані правила, і… якісь дядьки в чорному вручають ще один (по суті ТРЕТІЙ!) прапор – чорне полотнище із надписом.
Керівництво підрозділу те полотнище приймає, поважні гості (зокрема депутати Ірина Геращенко та Ірина Луценко, керівник АТО) присутні і кажуть промови, священик освячує…
Стоп. Що відбувається?
А шо, так можна було? Можна було от так приїхати до бригади домовитися і вручити тряпочку розписну назвавши її «бойовий прапор»?

Хто вручав? Цивільні непосадові особи, котрі присвоїли собі (назвалися) нащадками вояків полку Чорних Запорожців.
В їх інтерв»ю регулярно фігурує посилання на нащадків реальних вояків, що були інтерновані на території Польщі і ніби-то зберегли оригінальний прапор, ніби-то організували громадську організацію, котра… ніби-то…
Чекайте, а де той самий збережений прапор?
Чого ми про нього не чули, коли готували парад і шукали доступні оригінали або ж прижиттєві копії?
Де можна побачити документи, що люди, котрі приїхали до розташування 72-ї бригади є реальними нащадками реальних чорношличників? Хтось може показати метрику, довідки?

Але головне питання – а чому відбувається дійство за участі депутатів парламенту, про котре НІЧОГО (!) не знає робоча група, що була створена для нагородження почесними іменами?
В цій робочій групі як представники АП, так і представники МО і ГШ, власне і ми – громадськість, котрі і заварили всю цю юшку, тож стривайте – хто давав дозвіл на те, що відбулося?
Чому керівництво бригади не звернулося офіційно із запитом, чи є підстави для отримання другого прапора?
Це треба розуміти, що завтра хтось приїде до розташування 24 бригади і назвавшись нащадком короля Данила теж щось вручить?

Яким боком до нового імені бригади ті дядьки в чорному? Вони якимось чином сприяли наданню нового імені? Ні. Вони на підставі чого такі «красиві» там?
А якщо на базі інших ре конструкторських спільнот також з»явиться низка людей, котрі пошиються в чорне, вони також можуть приїхати до 72 бригади і влаштувати дискотеку?

Це бардак панове. Так не робиться.
Стали з"ясовувати. Виявляється.
Депутати парламенту і керівник АТО опинилися на цьому заході випадково. Ну так склалися обставини, що були неподалік, аж гульк – запрошення. Ну хто ж знав, що така підстава.
Виявляється, що насправді командир бригади (і це ми знали раніше, і вдячні за це бажання) хотів мати чорний прапор. Незрозуміло інше – чому якась громадська організація користуючись збігом обставин, а по суті маніпулюючи військовими і політиками, продавлює казна що? Піар самої себе де факто.

Окремий нюанс - якщо насправді серед гостей в чорному були якість гості з Польщі, котрі «є нащадками», то пардон, а що роблять в розташуванні іноземці?
Дозвіл на це давався? А якщо казка про мешканців Закерзоння, котрі зберегли прапор Чорношличників, це липа, то вибачте, у нас тепер можна навалити гору легенд і все – організовуй що хочеш?
Остап Сулейман Берта Марія Бендер Бей Задунайський заздрив таким можливостям!

Ще раз наголошу - все вище зазначене було без жодної координації із центром.
Реакція на це вже є. Зла.
Давайте робити висновки. На хвилі подальших нагороджень підрозділів новими назвами будуть ще з»являтися бажаючи під шаманити собі ґешефт піару. Не вийде.

Що робити? Те, що бригада мала б зробти і раніше - звернутися до робочої групи із проханням «ми хочемо чорний прапор» і не було б ЖОДНИХ проблем.
Хочете? Будете мати.
І не від людей з вулиці, а офіційно. Історики б проаналізували, а яким прапор був 100 років тому. До слова, є тільки дотичні згадки щодо опису. Вексилологи (це наука про прапори) подумали б, яким чином нинішня 72га могла б використати згадки про 100-річний прапор.
Адже треба наголосити , те, що бригаду названо на честь чорношличників не робить бригаду Чорними Запорожцями. Принаймні не одразу.
І якщо є бажання наблизитися до легендарного образу, слід не бавитися в імітацію репліки, а робити сучасну стилізацію. Робити нову емблему бригади ЗА МОТИВАМИ Чорних Запорозців, новий нарукавний знак. І ніяких красноградсько-київських – старі назви АНУЛЬОВАНІ.

І така перспектива буде з кожним підрозділом, який нагородять новим іменем – нові емблеми, нові нашивки і так – нові прапори. Назвемо їх мотиваційними.
Це офіційні неформальні прапори, котрі будуть передавати нову суть – історичність. Ми прагнули, щоб підрозділи мали ширше поле для самовираження? Воно буде. Ми не хочемо, щоб прагнення оригінальності стало хаосом? Хаосу не буде. Адже процес буде офіційним.
Підрозділи звертатимуться до відповідних структур і фахівці вирішуватимуть питання. Нам потрібні фетиші? Вони з»являться.
Так, 72-га матиме чорний прапор. Підкреслю – не від цивільних з вулиці, а офіційно.
А ще, якщо у бригади є таке бажання, прапороносна група підрозділу матиме персональну (!) історичну параду форму – чорних запорожців.
І якщо наступного року буде парад, то коробка 72 бригади йтиме Хрещатиком із двома прапорами – бойовим (а він може бути лише один, щоб не писали в інтернетах) і особистим, мотиваційним, іміджевим, брендовим… як завгодно назвіть, але - чорним із надписом «Україна або смерть».

І у кожного «іменного» підрозділу буде так само.
Без самодіяльності.
Системно. Якісно. Змістовно. Стильно.


Віталій  Гайдукевич
 
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 0 comments